SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Aleksandra Pizon, fot. Fernanda Olszewska - Okapi Studio, 5 marca 2023

1LK: Lider tabeli wygrywa w Wieliczce

W pierwszą sobotę marca zespół UJ-CM Solna Wieliczka podejmował lidera tabeli ITA TOOLS Stal Mielec. Zespół z Mielca odniósł pewne zwycięstwo i w trzech setach pokonał wieliczanki. W pierwszą sobotę marca zespół UJ-CM Solna Wieliczka podejmował lidera tabeli ITA TOOLS Stal Mielec. Zespół z Mielca odniósł pewne zwycięstwo i w trzech setach pokonał wieliczanki. ITA TOOLS Stal Mielec to lider 1. ligi siatkówki kobiet. Zespół Wiesława Popika w 20. spotkaniach zgromadzili 56. punktów, przegrał tylko dwa spotkania i jest głównym pretendentem do awansu do Tauron Ligi.

Starcie pierwszego z szóstym zespołem tabeli rozpoczęło się o godzinie 18:00. Do stanu 8:8 gra toczyła się punkt za punkt. Przy zagrywce Marii Dąbrowskiej przyjezdne zaczęły budować przewagę. Z akcji na akcję gra siatkarek z Mielca wyglądała coraz lepiej. Zespół Ryszarda Litwina miał problem z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem skutecznego ataku. Świetnie spisywała się wyżej wspomniana przyjmująca Daria Dąbrowska oraz atakująca Weronika Gierszewska. Wieliczankom nie udało się odrobić strat i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16 dla przyjezdnych.

23794d

Początek drugiego seta miał bardzo podobny przebieg do premierowej odsłony. Mielczanki szybko zaczęły budować przewagę. Trener UJ-CM Solna Wieliczka próbował różnych zmian, ale obraz gry gospodyń nie uległ zmianie. W środkowej fazie seta przyjezdne odskoczyły na 6. punktów, a skuteczny atak Soni Kubackiej zakończył seta. 

Skuteczny atak skrzydłowej z Mielca otworzył trzeciego seta. Zespół trenera Popika dobrze zagrywał, a wieliczankom brakowało kończącego ataku. Gospodynie zaczęły odrabiać straty-bardzo dobrze spisywała się Magda Trojnar, a po skutecznej kiwce Ady Wełny wyszły na prowadzenie. Gdy w polu serwisowym pojawiła się Weronika Gierszewska zespół Mielca doprowadził do remisu. Wieliczanki nawiązały skuteczną walkę z liderem tabeli i do stanu 19:19 nie wiadomo było, kto zwycięży w trzecim secie. Wtedy na zagrywce pojawiła się Emilia Mucha, a atakująca wielickiego zespołu popełniła błąd w ataku. Kolejne akcje należały do zespołu z Mielca, który zwyciężył trzeciego seta 25:19 i całe spotkanie 3:0.

23794a

MVP meczu została wybrana grająca z numerem 17 Weronika Gierszewska.

UJ CM Solna Wieliczka- ITA TOOLS Stal Mielec 0:3 (16:25, 19:25, 19:25)

UJ CM Solna Wieliczka: Grabka, Wieczorek, Muszyńska, Wełna, Ciesielczyk, Ejsmont, Dutkiewicz (L), Reszelewska (L) oraz Trojnar, Wojciechowska, Ciesielska, Olchawa. Trener: Ryszard Litwin

ITA TOOLS Stal Mielec: Musiał, Staniszewska, Bryda, Kubacka, Kulig, Dąbrowska, Łyduch (L), Budnik,Gierszewska, Karolina Pancewicz (L), Mucha, Kucharska, Brzoska. Trener: Wiesław Popik

  • 5
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0