SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Malwina Stroińska, foto: Paweł Pajda, 20 lutego 2023

1LK: San-Pajda Jarosław przegrało z liderem

W sobotę, 18 lutego, Jarosławianki podejmowały na własnej hali drużynę ITA TOOLS Stal Mielec. Mimo wygranego drugiego seta oraz zaciętej walki w trzeciej partii spotkania, gospodyniom nie udało się pokonać lidera 1.Ligi Kobiet.

Pierwszy set sobotniego spotkania należał do Stali Mielec, która już od początku tej partii budowała sobie dwu, trzypunktową przewagę nad gospodyniami. Skuteczne ataki Sonii Kubackiej oraz środkowych Pauliny Brzoski oraz Zuzanny Kulig, a także świetna gra w obronie libero mieleckiej drużyny – Karoliny Pancewicz nie pozwoliły jarosławiankom na nadrobienie wyniku i w rezultacie set ten zakończył się wynikiem 25:16 dla Mielca.

Druga partia meczu, podobnie jak pierwsza, układała się po myśli mielczanek. Do 15 punktu to właśnie liderki tabeli utrzymywały przewagę nad gospodyniami. Jednakże efektywna gra w ataku (Katarzyna Saj i Dagmara Dąbrowska) oraz obronie (zarówno libero Ewy Machowskiej, jak i przyjmującej Weroniki Krysztofiak) umożliwiły drużynie San-Pajdy zdobycie 5 punktów z rzędu, doprowadzając tym samym do wyniku 20:15 dla Jarosławia. Zbudowana przewaga i skuteczna gra jarosławianek zakończyła się wygraną gospodyń 25:20.

W pierwszej części trzeciego seta obie drużyny reprezentowały bardzo dobrą grę. Walka toczyła się punkt za punkt. Jednakże skuteczne ataki skrzydłowych (Katarzyny Saj i Weroniki Krysztofiak) umożliwiły San-Pajdzie odskoczenie na cztery oczka (13:9). Świetna gra gospodyń przełożyła się na utrzymywanie przewagi aż do końcowej części seta. Przy wyniku 22:18 dla San-Pajdy, mielczanki podjęły skuteczną walkę, a gra blokiem oraz kończące ataki Weroniki Gierszewskiej oraz Sonii Kubackiej przyczyniły się do odrobienia trzech punktów (22:21). Końcówka trzeciej partii była nerwowa - ostatecznie to Stal wygrała na przewagi 26:24 i tym samym objęła prowadzenie w meczu 2:1.

Ostatni set meczu rozpoczął się na korzyść gospodyń, które objęły prowadzenie 5:1. Mielczanki skutecznie obijając bloki nadrobiły straty i wyrównały wynik. Do 10 punktu, gra – tak samo jak w poprzednim secie rozgrywała się punkt za punkt. Sytuacja ta zmieniła się po skutecznym ataku środkowej mieleckiej drużyny, po którym to drużyna przyjezdnych zdobyła 5 punktów z rzędu (15:10). Utrzymywana przewaga nie pozwoliła gospodyniom na doprowadzenie do tie-breaka i mimo podjętej przez nie walki, czwarty set zakończył się wynikiem 25:19.

Drużyna San- Pajdy Jarosław najbliższe spotkanie rozegra 4 marca. Jarosławianki ponownie w roli gospodarza podejmą drużynę z Częstochowy (KS Sorella Częstochowianka).

Stal Mielec następne mecz zagra z Karpatami Krosno. Spotkanie to odbędzie się 25 lutego w Krośnie.

San-Pajda Jarosław- ITA TOOLS Stal Mielec 1:3 (16:25, 25:20, 24:26, 19:25)

SAN-Pajda Jarosław: Dąbrowska, Krysztofiak, Papszun, Saj,  Szmajduch, Zięba,  Machowska (L) -  Magierowska, Hołowaty, Grzelak, Kubas, Stroińska. Trener: Piotr Pajda

ITA TOOLS Stal Mielec: Dąbrowska, Mucha, Kulig, Brzoska, Kucharska, Kubacka, Pancewicz (L) - Bryda, Budnik, Gierszewska, Hochołowska, Łyduch. Trener: Wiesław Popik

  • 4
  • 1
  • 11
  • 0
  • 0