SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Malwina Stroińska / SAN-Pajda Jarosław, fot. Karol Słomka, 6 lutego 2023

1LK: Tie-break w Jarosławiu. Bas Białystok wygrywa z SAN-Pajdą

W niedzielę, 5 lutego, jarosławianki zagrały swoje drugie w tym tygodniu spotkanie. Tym razem podejmowały rywalki z Białegostoku. Niedzielne spotkanie było przełożonym z 15. kolejki meczem, który zakończył się zwycięstwem Basu Białystok 3 do 2.

Pierwszy set niedzielnego spotkania rozpoczął się na korzyść gospodyń, które skuteczną grą atakiem oraz obroną (szczególnie libero Ewy Machowskiej) budowały sobie przewagę punktową nad przeciwniczkami. Dużym utrudnieniem dla przyjęcia białostoczanek okazało się wejście na zagrywkę Weroniki Krysztofiak, przy której gospodynie zdobywały kolejne punkty i odskoczyły na 6 oczek (11:5). Przewaga ta jednak zmalała, gdy po udanej kiwce Karoliny Szczygieł-Głód BAS zaczął zdobywać punkty, między innymi skutecznymi atakami ze skrzydeł Poli Nowackiej oraz Agnieszki Cur-Słomki. Po asie serwisowym Pauliny Niedźwieckiej od gospodyń dzieliły je już tylko 2 punkty (12:10). Białostoczankom nie udało się jednak wyjść na prowadzenie w tym secie, a jarosławskie siatkarki cały czas utrzymywały spokojną przewagę dwóch-trzech punktów, co pozwoliło im na wygranie wynikiem 25:20.

Początek drugiego seta również należał do gospodyń. Błędy w ataku popełnianie przez jarosławskie siatkarki pozwoliły jednak białostoczankom na odrobienie strat i objęcie prowadzenia (11:9). Skuteczna gra blokiem Barbary Sokolinskiej i Katariny Osadchuk oraz punktowe ataki środkowej białostockiej drużyny dały gościom siedmiopunktową przewagę (17:10). Jednak siatkarki San-Pajdy nie poddały się i do końca seta walczyły o odrobienie strat. Efektywne ataki skrzydłowych Katarzyny Saj i Dagmary Dąbrowskiej doprowadziły do wyrównania wyniku w końcówce (22:22). Dwa punktowe bloki BAS-u przekreśliły jednak szanse gospodyń na odwrócenie losów tego seta, zakończonego ostatecznie 25:23 dla Białegostoku.

SAN-Pajda Jarosław – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 2:3 (25:20, 23:25, 25:17, 20:25, 13:15)

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt. Świetna postawa w obronie SAN-Pajdy oraz skuteczne ataki skrzydłowej Weroniki Krysztofiak po raz kolejny umożliwiły gospodyniom zbudowanie solidnej przewagi (w końcowej części aż 9 punktów, 21:12), którą utrzymywały do końca tego seta. Drużyna SAN-Pajdy wygrała zdecydowanie 25:17, obejmując prowadzenie 2:1 w całym meczu.

Niemal cały czwarty set był grą praktycznie punkt za punkt. W momencie odskoczenia białostoczanek na 4 punkty w końcowej części seta (21:17) o czas poprosił trener gospodyń Piotr Pajda. Mimo podjęcia próby walki, jarosławiankom nie udało się odwrócić losów czwartej partii, która zakończyła się zwycięstwem BAS-u 25:20.

Tie-break, podobnie jak wcześniejsze sety, również zaczął się od wyrównanej walki, przy skutecznej grze w bloku i ataku obu drużyn. Przy zmianie stron to jednak jarosławianki wyszły na prowadzenie (8:6). Atakiem oraz zagrywką, której BAS przebić na drugą stronę nie zdołał, dwa punkty do przewagi Jarosławianek dołożyła Weronika Krysztofiak (10:7). W tym momencie Trener BAS-u, Sebastian Grzegorek poprosił o czas, po którym to jego drużyna  (blokiem oraz atakiem w wykonaniu przyjmującej Pauliny Niedźwieckiej i środkowej Natalii Gronostajskiej) odrobiła straty, doprowadzając do wyrównania wyniku (11:11). Decydujący set zakończył się obiciem bloku przez Julię Papuszn (15:13).

Tym samym powtórzył się z pierwszej rundy pierwszej rundy – BAS Białystok znów pokonał SAN-Pajdę Jarosław po pięciosetowym boju.

23697c

W tym tygodniu jarosławską drużynę czeka kolejny dwumeczowy weekend – 11 lutego spotkanie 18. kolejki 1. Ligi Kobiet z Legionovią, dzień później zaplanowany awansem mecz 20. kolejki przeciwko zespołowi LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Drużynę KS BAS Kombinat Budowlani Białystok czekają teraz 2 tygodnie bez meczu. Najbliższe spotkanie białostoczanki rozegrają 25 lutego na wyjeździe z drużyną PMKS Nike Węgrów.

SAN-Pajda Jarosław – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 2:3 (25:20, 23:25, 25:17, 20:25, 13:15)

SAN-Pajda Jarosław: Dąbrowska, Krysztofiak, Papszun, Saj, Szmajduch, Zięba, Machowska (L) oraz Andrzejewska, Magierowska, Grzelak
Trener – Piotr Pajda
Drugi trener – Maciej Tietianiec

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok: Szczygieł-Głód, Cur-Słomka, Niedźwiecka, Nowacka, Gronostajska, Osadchuk, Szmigielska (L), Michalewicz (L) oraz Papszun, Sokolinska, Beriaszwili, Manczak
Trener – Sebastian Grzegorek

Mecz można obejrzeć na YouTubie:

 

23697d

  • 2
  • 0
  • 12
  • 0
  • 1