SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Robert Niklas / GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, 29 stycznia 2023

1LK: Wyczekiwane zwycięstwo Stężycy

W kolejnym meczu przy ulicy Abrahama w Stężycy gospodarze przyjmowali zespół NIKE Węgrów. Listopadowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami przyniosło bardzo dużo emocji, a zakończyło się wynikiem 3:2 dla zespołu z Węgrowa. Sam tie-break zakończył się wówczas wynikiem 15:13. Dla kibiców był to bardzo dobry prognostyk przed rewanżowym spotkaniem. Zespół NIKE Węgrów przed meczem zajmował 10. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Podopieczne trenera Dawida Michora plasowały się – bez zmian – na 12. miejscu z 11 punktami.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo słabo, bo festiwalem nieudanych zagrywek po jednej i drugiej stronie siatki. Początek to wysunięcie się na prowadzenie zespołu z Węgrowa, którego zaliczka 2-3 punktów przewagi utrzymywała się przez większą część pierwszej odsłony. Młode, ambitne siatkarki ze Stężycy potrafiły jednak utrzymać koncentrację i chęć walki, doprowadzając w końcu do remisu. Pomogła tu m.in. bardzo dobra postawa Ani Fiedorowicz, która swoimi zagrywkami pozwoliła kibicom zapomnieć o początkowych błędach i przyniosła wielki efekt w postaci wygranego seta – 25:21 dla drużyny z Kaszub.

W drugiej odsłonie to zespół z Wieżycy pokazał na co go stać. Dziewczyny wysunęły się na pięciopunktowe prowadzenie i powoli dążyły do celu. W pewnym momencie na tablicy zagościł wynik aż 20:9 dla miejscowej drużyny. Sam set zakończył się wynikiem 25:14. To jednak nie dawało jeszcze wygranej młodemu zespołowi.

Kolejny set to również początkowo widoczna przewaga zawodniczek trenera Michora. Skrupulatnie wypełniany plan przynosił świetne efekty, a wynik 19:14 zwiastował bezproblemową wygraną stężyczanek. Jeśli jednak ktoś był pewien zwycięstwa, czekała go zapewne duża niespodzianka, bo po kilku chwilach sytuacja zmieniła się diametralnie, podobnie jak wynik na tablicy, czyli 24:23 dla drużyny gości, która potrafiła podnieść się z opresji. Ostatecznie jednak to podopieczne stężyckiego klubu zachowały chłodne głowy i doprowadziły do zwycięstwa 26:24,  tym samym kończyąc mecz 3:0.

– Nie jest łatwo po przegranym meczu wstawać rano i mobilizować się do pracy. Jednak każde zwycięstwo cieszy, a tym bardziej jeżeli w sezonie nie ma ich zbyt wiele – mówił po meczu trener drużyny z Kaszub, Dawid Michor. – Zwycięstwo musi być takim pozytywnym bodźcem i oddechem dla drużyny – dodał.

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – NIKE Węgrów 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)

Kolejne spotkanie drużyna GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca z racji zbliżających się w lutym Mistrzostw Polski Juniorek rozegra na 3 marca z zespołem LTS Legionovia Legionowo. Dla juniorek ze Stężycy będzie to jeden z najważniejszych meczów w walce o utrzymanie miejsca w 1. Lidze Kobiet. Zespół NIKE Węgrów zmierzy się wyjazdowo z drużyną Karpaty Krosno Glass – KPU 3 lutego. Pomiędzy drużynami na dzień dzisiejszy są zaledwie 3 punkty różnicy więc emocje są gwarantowane. 

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – NIKE Węgrów 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca: Eliza Ropela, Barbara Latos, Barbara Grejman, Maja Malinowska, Natalia Bandurska, Oliwia Milkowska, Maria Spławska, Antonina Dumańska, Martyna Podlaska, Agata Gołaszewska, Klara Olszewska, Anna Fiedorowicz, Iga Piasny, Julia Hewelt
Trener – Michor Dawid

NIKE Węgrów: Aleksandra Ryglewicz, Weronika Dutkiewicz (L), Jagoda Michałek, Monika Karnicka, Natalia Bielińska, Klaudia Kucharska (L), Izabella Trocińska, Julia Okulus, Natalia Godlewska, Matylda Grabowska, Izabela Panufnik, Joanna Waszyńska, Dominika Surlit
Trener – Kupisz Robert

Wszystkie mecze GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca są transmitowane na kanale AleKanał! na Youtubie.


GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – NIKE Węgrów 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)

 

  • 8
  • 2
  • 9
  • 0
  • 0