SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Robert Niklas, 26 stycznia 2023

1LK: Bolesna przegrana GKS Wieżyca 2011 Stężyca z SMS PZPS Szczyrk

25 stycznia swój trzeci domowy mecz w tym roku zespół GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca rozegrał z wyżej notowaną w tabeli drużyną SMS PZPS Szczyrk. Widowisko niosło za sobą duży potencjał, zmierzyć się miały dwa spośród największych młodzieżowych ośrodków szkoleniowych w Polsce. Przed meczem zespół gości plasował się na 10. miejscu z dorobkiem 20 punktów, a gospodynie zajmowały miejsce 12., choć ze stratą aż 9 oczek do podopiecznych trenera Waldemara Kawki.

Dla Wieżycy każdy mecz jest walką o utrzymanie miejsca w 1. Lidze Kobiet. W ciągu tygodnia to już trzeci mecz siatkarek ze Stężycy, które muszą dostosować swój terminarz ligowy do nadchodzących Mistrzostw Polski Juniorek, w których cały zespół bierze udział.

Po rozpoczęciu pierwszego seta można było dostrzec wagę meczu dla obu zespołów. Po kilku udanych akcjach Stężyca wyszła na dwupunktowe prowadzenie. W dalszej części seta zespół Dawida Michora prowadził już 14:10. Przy tym wyniku trener gości zażądał przerwy, która zaowocowała odrobieniem 2 punktów. Różnica punktowa praktycznie nie zmieniała się, aż do wyniku 22:22. Stężyczanki miały szansę na wygraną, lecz przy wyniku 24:23 dobrym atakiem popisała się Patrycja Łagida. Końcówka spotkania to popis tej zawodniczki, która dobrym atakiem oraz rewelacyjną zagrywką doprowadziła swój zespół do wygranej wynikiem 27:25 w secie nr 1.

23646c

Drugi set rozpoczął się ciekawie, gdyż to wieżyca znów wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Podopieczne trenera Kawki nie dały jednak za wygraną i po kilku udanych akcjach obróciły bieg meczu na swoją korzyść. Przy wyniku 14:10 dla gości to trener Michor poprosił o przerwę. Ta również poskutkowała i po chwili drużyna z Wieżycy remisowała już 14:14. Później już mecz rozgrywany był pod dyktando drużyny ze śląska i set się wynikiem 25:20 dla gości.

Trzecia partia rozpoczęła się wprost idealnie dla szczyrskiego zespołu, który szybko objął prowadzenie 8:3. Młode, ambitne dziewczyny ze Stężycy nie chciały się poddać i doprowadziły do remisu 10:10. W pewnym momencie drużyna z gminy Stężyca nawet wyszła na prowadzenie 15:14, lecz zostało ono bardzo szybko zniwelowane i chwilę później na tablicy widniał wynik 20:17 na korzyść drużyny przyjezdnej. Końcówka meczu nie zmieniała tej różnicy punktowej, a pamiętnym akcentem była żółta kartka dla trenera Michora, który dał o sobie znać w dość mocny. Set zakończył się wynikiem 25:22 dla drużyny ze Szczyrku.

W odpowiednim momencie przestaliśmy robić tak dużo głupich błędów, dojrzałość tego zespołu się uwidoczniała w końcówkach setów – mówił po meczu trener drużyny gości Waldemar Kawka Dziewczyny ze Stężycy grały natomiast bardzo ambitnie i chciały nam się postawić. W środkowej fazie, myślę, że to był dobry mecz – dodał.

Kolejne spotkania w ramach 1. Ligi Kobiet drużyna GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca rozegra również na własnym parkiecie. W sobotę 28.01.2023 o 17:00 rozegra mecz z zespołem WTS Solna Wieliczka, a dzień później mecz z PMKS Nike Węgrów. Drużyna ze Szczyrku natomiast rozegra kolejny mecz w najbliższy piątek 27.01.2023 o 17:30 z liderem 1 Ligi Kobiet - ITA TOOLS Stalą Mielec.

23646d

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – SMS PZPS Szczyrk 0:3 (25:27, 25:20, 25:22)

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca: Eliza Ropela (L), Maja Malinowska, Natalia Bandurska, Oliwia Milkowska, Maria Spławska, Antonina Dumańska, Martyna Podlaska, Agata Piankowska, Agata Gołaszewska, Julia Kwiecińska (L), Barbara Grejman, Anna Fiedorowicz, Julia Hewelt
trener – Dawid Michor, Miłosz Majka

SMS PZPS Szczyrk: Zuzanna Suska (L), Iga Marszałkowicz, Amelia Dombrowska, Oliwia Pietrzak, Rozalia Moszyńska, Patrycja Łagida, Aleksandra Walczak, Karolina Nadera, Antonina Serafinowska, Oliwia Jaroń, Nadia Siwda, Zofia Brzoza
trener – Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek

Mecze GKS Wieżyca 2011 Stężyca są transmitowane na YT, na „AleKanał!”


23646e
 

  • 4
  • 1
  • 7
  • 0
  • 0