SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Tekst i foto: Natalia Grabarczyk, 21 stycznia 2023

1LK: GKS Wieżyca Stężyca bez straty seta w Częstochowie

W rozegranym awansem meczu z 24 kolejki, KS Sorella Częstochowianka podejmowała na własnym parkiecie GKS Wieżyca 2021 Politechnika Gdańska Stężyca. Gospodynie musiały niestety uznać wyższość rywalek. MVP piątkowego spotkania została wybrana Antonina Dumańska.

Dobra zagrywka Oliwi Milkowskiej pozwoliła na szczelne ustawienie bloku i tym elementem drużyna z Kaszub zdobyła pierwszy punkt w spotkaniu. Po chwili nieco lepiej przyjęła Aneta Grabińska i z lewego skrzydła zdobyła pierwszy punkt dla swojego zespołu. W początkowej fazie seta równie dobre zagrywki zaprezentowała Anna Fiedorowicz , co uniemożliwiło skuteczną grę w ataku gospodyń. Podopieczne trenera Dawida Michora narzuciły swój styl gry i po chwili prowadziły dzięki temu już pięcioma punktami (1:6). Wtedy pierwszy czas wzięła Anita Krzyczmonik, i przerwa ta rzeczywiście spowodowała błąd w zagrywce wspomnianej Anny Fiedorowicz. W końcówce premierowej odsłony meczu przewaga zespołu z województwa pomorskiego wzrosła dość znacznie.

Od początku drugiego seta na boisku zostały Klaudia Worwąg i Nikola Witkowska, wprowadzone do gry w końcówce poprzedniej odsłony. Podobnie jak na początku pierwszej partii, punkt po bloku zdobył zespół gości. Po dłuższej akcji zablokowana została kapitan drużyny Aneta Grabińska. Dużo było chaosu w akcji przy siódmym wygranym przez Stężycę punkcie, jednak skutecznym przebiciem zakończyły ją przyjezdne. Przy stanie 4:7 nieudana próba przebicia rozgrywającej Anny Wrzeszcz-Drabik spowodowała utratą punktu, a po chwili asem serwisowym (po siatce) popisała się siatkarka rywalek Częstochowianki. Obraz gry w dalszej części seta nie uległ zmianie, przyjezdne dominowały na boisku w każdym elemencie. Młode zawodniczki Wieżycy odskoczyły swoim rywalkom i nie pozwoliły sobie na większe straty punktowe. Set skończył się wynikiem do 12.

1. Liga Kobiet: KS Sorella Częstochowianka – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca

Trzypunktowa przewaga na początku partii nr 3 nic nie dała drużynie spod Jasnej Góry. Prowadzenie częstochowianek szybko zostało zniwelowane. Ostatecznie zespół z północy Polski po raz trzeci w tym meczu wysoko wygrał seta i wywiózł z Częstochowy trzy cenne punkty. – Potrzeba nam zgrania, musimy ćwiczyć rozwiązania taktyczne, aż do upadłego – podkreślała po meczu trener gospodyń, Anita Krzyczmonik.

Drużyna ze Śląska kolejne swoje spotkanie, tym razem w ramach bieżącej, 15. kolejki, zagra już dzisiaj, w hali IŁ Capital Arena Legionowo. Nie da się ukryć, że obie ekipy borykają się z pewnymi problemami, więc może to być wyrównany mecz. – Nie wiemy, czego mamy się spodziewać w Legionowie. Z Tauron Ligi wycofał się ich pierwszy zespół, więc trudno przewidzieć, jak jutro będzie to wyglądać – powiedziała trener Krzyczmonik.

Tymczasem zespół z Stężycy w ramach 20 kolejki zagra, również na wyjeździe, z drużyną Sokoła Mogilno już w najbliższy poniedziałek.

1. Liga Kobiet: KS Sorella Częstochowianka – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca

KS Sorella Częstochowianka – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:3 (8:25, 12:25, 17:25)

KS Sorella Częstochowianka: Grabińska, Tarnawska, Wrzeszcz-Drabik, Chmielewska, Formela, Komorek, Kowalik (libero) oraz Witkowska, Stanowska, Kotlińska, Luftner (libero)
Trener - Anita Krzyczmonik

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca: Bandurska, Milkowska, Spławska, Dumańska, Podlaska, Fiedorowicz, Ropela-Puzdrowska (libero) oraz Hewelt, Piankowska, Gołaszewska, Kwiecińska
Trener - Dawid Michor

Link do retransmisji meczu: https://fb.watch/iaUO0P9-1U/

 
1. Liga Kobiet: KS Sorella Częstochowianka – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca

  • 4
  • 1
  • 5
  • 0
  • 0