SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 20 października 2021

W Tarnowie hit piątej kolejki I ligi kobiet

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów rozegrał w tym sezonie w I lidze kobiet pięć spotkań, cztery zgodnie z kalendarzem i jedno awansem. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza nie przegrały seta, tracąc średnio piętnaście punktów na partię. Dorobek rzeczywiście jest imponujący. Jednak w zespole nikt nie wpada z tego powodu w euforię, a sam szkoleniowiec studzi emocje.

– Taki dorobek oraz dobra forma na starcie rozgrywek nas oczywiście bardzo cieszy. Jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu, ale pamiętamy też, że graliśmy z zespołami teoretycznie słabszymi oprócz mocnej, ogranej i dobrze poukładanej Częstochowianki, której pozycja w tabeli nie oddaje możliwości zespołu – powiedział trener Marcin Wojtowicz.

W ostatniej kolejce siatkarki z Tarnowa wygrały w sobotę na wyjeździe z BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:12, 25:19, 25:13). Po powrocie z długiego wyjazdu zespół miał czas na regenerację sił i do normalnych zajęć przystąpił we wtorek rano. W następnej kolejce (sobota, początek 17:00) czeka rywal z najwyższej półki  wicelider ITA TOOLS Stal Mielec, który również jeszcze nie stracił seta. Mecz odbędzie się w Tarnowie.

Będzie to nasz najsilniejszy przeciwnik i z pewnością najtrudniejszy mecz z dotychczas rozegranych. Do meczu z mielczankami przygotowujemy się normalnym trybem. Nastawienie w naszym zespole jest optymistyczne, a sam mecz elektryzuje kibiców. W Tarnowie jest bardzo pozytywna atmosfera dla sportu i siatkówki. Środowisko bardzo interesuje się naszymi występami. Spodziewamy się, że w sobotę kibice będą naszą dodatkową zawodniczką. Przeciwnik jest najtrudniejszy z możliwych. Nie ukrywa swoich aspiracji tauronligowych. W składzie ma zawodniczki, które grały w naszej ekstraklasie mówi szkoleniowiec.

Marcin Wojtowicz podkreśla, że "ITA TOOLS Stal Mielec jest jednym z głównych kandydatów do awansu." Myślę, że w sobotnie popołudnie będziemy świadkami dobrego siatkarskiego widowiska zakończył trener Roleskiego Grupy Azoty PWSZ.

  • 9
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0