SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 5 października 2021

Mocne wejście w sezon Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów

Zespoły I ligi kobiet mają za sobą mecze dwóch kolejkach. Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów w pierwszej pokonała u siebie Częstochowiankę 3:0, a w drugiej powtórzyła wynik w Krośnie. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza prowadzą w tabeli i wyprzedzają ITA TOOLS Stal Mielec, która również nie przegrała seta.

– Nasz start był bardzo dobry. Jestem zadowolony zarówno z wyników jak i gry zawodniczek. Nasze wejście w sezon było pewne. Cały zespół nie mógł doczekać się początku rozgrywek. Nawet czasem wykazywał pewne zniecierpliwienie – powiedział Marcin Wojtowicz, który tarnowski zespół przejął po zakończeniu poprzedniego sezonu i pod jego kierunkiem budowany był skład oraz toczyły się przygotowania do sezonu.

Z poprzedniego sezonu pozostały trzy siatkarki. – Sześć zawodniczek zna już smak wygrania I ligi. Kilka znam z pracy w Świeciu i Rzeszowie. Na pewno zespół jest solidny, na każdej pozycji trwa rywalizacja o miejsce w podstawowej szóstce. Zawodniczki nawzajem uzupełniają. Co warto podkreślić Roleski Grupa Azoty PWSZ jest klubem stabilnym finansowo i organizacyjnie – powiedział trener tarnowskiego klubu.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów mocno weszła w sezon, ale również znakomite otwarcie miały siatkarki z Mielca, miasta wielce zasłużonego dla polskiej siatkówki. – Nikt tam nie ukrywa chęci awansu do TAURON Ligi. Teoretycznie powinien do być nasz najgroźniejszy rywal, ale na początku sezonu nie należy wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Na pewno na zapleczu ekstraklasy jest kilka mocnych drużyn. Trzeci w tabeli jest obecnie LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Fajne i ciekawe drużyny są w Poznaniu i Częstochowie zakończył Marcin Wojtowicz.

W dwóch najbliższych meczach lider tabeli I ligi kobiet sprawdzi dwóch beniaminków w piątek zawodniczki z Wieżycy (awansem z 9. kolejki), a dzień później z Aleksandrowa Łódzkiego.

Skład zespołu Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów:
rozgrywające: Katarzyna Wawrzyniak, Karolina Szczygieł-Głód
atakujące: Wiktoria Kowalska, Agnieszka Cur-Słomka
środkowe: Gabriela Ponikowska, Aleksandra Gancarz, Magda Ociepa
przyjmujące: Klaudia Świstek, Pola Nowacka, Adrianna Kukulska, Magda Szabó
libero: Anna Pawłowska

  • 17
  • 1
  • 15
  • 0
  • 0