SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, EA, fot. http://www.smspzps.pl, 14 marca 2021

I liga kobiet: komplet punktów SMS PZPS Szczyrk

Siatkarki UNI Opole pewnie zmierzają po zwycięstwo w fazie zasadniczej I ligi kobiet. W 22. kolejce zespół ten pokonał Grupę Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:20) i z 51 punktami prowadzi w tabeli. Druga jest SPS Stal Mielec 39, a trzeci SMS PZPS Szczyrk 38. W meczu czołowych drużyn Enea Energetyk Poznań przegrała z SPS Stal 1:3 (14:25, 25:23, 17:25, 23:25)..

Zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku pokonał w ostatnim spotkaniu rywalki z Krosna. Uczennice znakomicie rozpoczęły mecz, uzyskując wyraźne prowadzenie 11:3. W końcowej fazie seta dystans dzielący obie ekipy był równie wysoki, natomiast pościg siatkarek z Krosna sprawił, że zdołały one przekroczyć granicę 20 „oczek”. Najważniejszym elementem w grze gospodyń był blok, którym zdobyły 6 punktów, korzystały także na pomyłkach rywalek.

Drugi set to inny przebieg wydarzeń. Na wstępie przyjezdne odskoczyły na 8:5 przy nieskutecznej dyspozycji podopiecznych trenera Wiesława Popika w ataku. Za połową odsłony inicjatywę przejęły zawodniczki SMS PZPS. Efekt? Przewaga przy stanie 21:18, która zdawała się mieć kluczowe znaczenie. Nieoczekiwanie jednak krośnianki zniwelowały stratę, by przy świetnej postawie Moniki Głodzińskiej doprowadzić do wyrównania.

W partii trzeciej drużyna SMS PZPS także swoje problemy miała, przegrywając m.in. 13:16. Znów jednak kilka skutecznych „czap”, tym razem w połączeniu z wyższą efektywnością ataku, sprawiły, że gospodynie dopięły swego. W zwycięstwie 25:20 istotny udział miały zdobywające najwięcej punktów dla SMS PZPS – Julita Piasecka (19) i Martyna Borowczak (13).

Liderki zespołu stanęły również na wysokości zadania w ostatnim secie numer 4. Na całym odcinku należał on do ekipy wyżej notowanej w I-ligowej tabeli, triumfującej 25:21 i w końcowym rozrachunku 3:1.

Podsumowując, na odnotowanie zasługuje aż 19 punktowych bloków SMS PZPS, najlepiej w tym elemencie wypadła Dominika Pierzchała (4 „oczka”). Zwycięstwo także ma swą wartość, bo w poczynaniach miejscowych widoczne było zmęczenie, a przyczyniły się do niego wszystkie uczennice będące w składzie na mecz z Karpatami.

SMS PZPS Szczyrk – Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno  3:1  (25:20, 24:26, 25:20, 25:21)

SMS PZPS: Dominika Pierzchała, Natalia Szmajduch, Martyna Borowczak, Martyna Czyrniańska, Martyna Łazowska, Julita Piasecka, Aleksandra Czaplicka, Sonia Stefanik, Martyna Leoniak, Magda Stambrowska, Katarzyna Hyży, Patrycja Łagida, Izabela Dąbrowska, Klaudia Łyduch. Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka, Joanna Staniucha-Szczurek

  • 7
  • 1
  • 26
  • 0
  • 0