SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, EA, fot. http://www.smspzps.pl, 9 stycznia 2021

I liga kobiet: SMS PZPS Szczyrk bez kłopotu

Na najkrótszym dystansie i ze zwycięskim efektem rozegrane zostało premierowe w 2021 roku starcie zespołu Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku na I-ligowych parkietach.

Konfrontacja z Olimpią Jawor była typową bez szczególnej historii. Nasze podopieczne zaprezentowały konsekwentną grę, co przyniosło pożądany efekt. - Wszystkie dziewczyny miały okazję do gry, co po przerwie w rozgrywkach ma istotne znaczenie - zauważa Miłosz Majka, II trener zespołu ze Szczyrku.

Przyjezdne kontrolowały przebieg rywalizacji. W ten scenariusz wpisuje się także z pozoru wyrównana odsłona trzecia, lecz i w niej podopieczne Wiesława Popika miały pełną kontrolę w swoich rękach. Prowadziły m.in. 8:3, 16:13, 21:16, by wskutek własnych pomyłek wygrać w stosunku nieco mniejszym.

- Cała drużyna dobrze się spisała. W bloku i zagrywce wyraźnie dominowaliśmy nad przeciwniczkami. Na wysokim procencie skuteczności zagrały nasze środkowe - opowiada szkoleniowiec ekipy SMS PZPS.

Po 8 punktów, co stanowi najbardziej okazałe zdobycze indywidualne, zdobyły w sobotnim spotkaniu skrzydłowe - Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska i Martyna Leoniak.

KS Olimpia Jawor - SMS PZPS Szczyrk  0:3  (17:25, 13:25, 22:25)

SMS PZPS:
Natalia Szmajduch, Martyna Borowczak, Julita Piasecka, Pola Janicka, Aleksandra Walczak, Zuzanna Kulig, Sonia Stefanik, Martyna Leoniak, Martyna Czyrniańska, Magda Stambrowska, Katarzyna Hyży, Klaudia Łyduch Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka, Joanna Staniucha-Szczurek

W meczu na szczycie Asotra Płomień Sosnowiec przegrała z UNI Opole 0:3 (22:25, 23:25, 19:25). Zwycięski zespół z 29 pkt prowadzi w tabeli. Asotra Płomień jest druga ze stratą sześciu punktów.

  • 3
  • 1
  • 24
  • 0
  • 0