SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, EA, fot. http://www.smspzps.pl, 5 grudnia 2020

I liga kobiet: SMS PZPS Szczyrk wygrał i jest wiceliderem

Miejsce w ścisłej czołówce siatkarskiej I ligi podtrzymała drużyna SMS PZPS Szczyrk, która w sobotni wieczór pokonała we własnej hali KS Częstochowiankę Częstochowa  3:0  (26:24, 25:16, 25:22) i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Asotra Płomień Sosnowiec, który w 10. kolejce pauzował.

Gospodynie nie zaczęły dzisiejszego meczu najlepiej, stąd przewagą dysponowały zawodniczki Częstochowianki, m.in. 8:5 i 16:12. W decydującym fragmencie seta uczennice SMS PZPS inicjatywę przejęły, wyszły na prowadzenie 21:19 i dobrą grą zwłaszcza w elemencie bloku potrafiły losy seta na swoją korzyść rozstrzygnąć.

Całkowicie jednostronna była następna partia. Zespół ze Szczyrku świetnie zagrywał, w ślad za tym uzyskał przewagę "na siatce", triumfując bezdyskusyjnie 25:16.

Po zmianie stron także zanosiło się na wysokie zwycięstwo miejscowych, które błyskawicznie wypracowały wynik 5:1. W jednym ustawieniu straciły następnie 7 "oczek", ale w porę na ten przestój zareagowały najlepszymi dziś elementami bloku (13 do 5 w bezpośrednich punktach w całym spotkaniu) oraz zagrywki, często przeprowadzając zarazem akcje z wykorzystaniem środkowych.

Z 15 punktami konfrontację z Częstochowianką zakończyła Martyna Borowczak. Ponad dwucyfrowy dorobek zgromadziły poza tym Martyna Leoniak i Julita Piasecka. Na uznanie zasłużyły dobrze wypełniające swoje obowiązki zawodniczki na pozycji libero - Martyna Czyrniańska w przyjęciu i Izabela Dąbrowska w obronie. Zwycięstwo było swego rodzaju urodzinowym prezentem dla trener Joanny Staniuchy-Szczurek, która dziś dowodziła poczynaniami drużyny ze Szczyrku.

SMS PZPS Szczyrk - KS Częstochowianka Częstochowa  3:0  (26:24, 25:16, 25:22)

SMS PZPS: Oliwia Poreda, Julita Piasecka, Dominika Pierzchała, Natalia Szmajduch, Martyna Borowczak, Zuzanna Kulig, Martyna Leoniak, Natalia Rejment, Sonia Stefanik, Magda Stambrowska, Aleksandra Walczak, Martyna Czyrniańska, Izabela Dąbrowska
Trenerzy: Joanna Staniucha-Szczurek, Wiesław Popik, Miłosz Majka

  • 10
  • 0
  • 25
  • 0
  • 0