SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, EA, fot. http://www.smspzps.pl, 28 listopada 2020

I liga kobiet: tie break ze zwycięskim finałem SMS PZPS Szczyrk

Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno przegrała z SMS PZPS Szczyrk  2:3  (25:16, 28:30, 25:20, 21:25, 8:15) po emocjonującym spotkaniu w 9. kolejce I ligi kobiet. Po tym zwycięstwie zespół z naszej szkoły awansował na 3. miejsce w tabeli z 15 pkt. Prowadzi Asotra Płomień Sosnowiec 17 pkt przed SPS Stal Mielec 16.

Nie po myśli uczennic mecz w Krośnie się ułożył. "Gonić" wynik nasz zespół musiał już na samym wstępie, w którym błyskawicznie zrobiło się 8:4 dla Karpat. Premierowego seta wysoko przyjezdne ostatecznie przegrały, ustępując w nim rywalkom zwłaszcza w zagrywce i bloku.

Istotny okazał się zwrot w następnej partii. Gospodynie prowadziły nawet 16:8, ale zagrywki Martyny Borowczak i dobra zmiana Oliwii Poredy umożliwiły ekipie SMS PZPS zwycięstwo po dużych emocjach na przewagi 30:28.

W trzecim secie podopieczne trenerów Miłosza Majki i Waldemara Kawki równego poziomu gry nie utrzymały, a 10 własnych błędów przeważyło szalę na korzyść miejscowych. Te posiadały inicjatywę przez wszystkie fragmenty owej odsłony.

Świetna postawa zwłaszcza Borowczak i Julity Piaseckiej w ataku była kluczem do przełamania oporu przeciwniczek po kolejnej zmianie stron. Set był wprawdzie zacięty, bo 8:7 prowadził zespół z Krosna, a tuż za połową m.in. 16:15 uczennice. Finisz należał do naszej drużyny.

W tie-breaku SMS PZPS odskoczył na 10:5 po serii znakomitych zagrywek Borowczak, która z dorobkiem 32 "oczek" była najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie. Wypracowany dystans siatkarki ze Szczyrku pewnie utrzymały.

Karpaty Krosno Glass-Karpack – SMS PZPS Szczyrk  2:3  (25:16, 28:30, 25:20, 21:25, 8:15)

SMS PZPS: Dominika Pierzchała, Oliwia Poreda, Martyna Borowczak, Julita Piasecka, Aleksandra Walczak, Sonia Stefanik, Natalia Rejment, Martyna Czyrniańska, Natalia Szmajduch, Zuzanna Kulig, Martyna Leoniak, Magda Stambrowska, Katarzyna Hyży, Izabela Dąbrowska
Trenerzy: Miłosz Majka, Waldemar Kawka

Niespodziankę sprawił NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który pokonał Asotrę Płomień 3:2 (25:20, 25:16, 19:25, 22:25, 15:12)

Emocji nie brakowało w Gliwicach, choć drużyna gości nie straciła tam seta. AZS Politechniki Śląskiej przegrał z MKS SAN-Pajda Jarosław 0:3 (24:26, 26:28, 15:25). W drugim secie po tym jak Cygan atakiem z krótkiej ze środka zmieniła wynik na 23:20 wydawało się, że gospodynie wyrównają stan meczu. Jednak przyjezdne wyrównały i zwyciężyły w grze na przewagi.

Nie grała SPS Stal Mielec, gdyż mecz tego zespołu z Eneą Energetykiem Poznań został przełożony.

  • 5
  • 1
  • 20
  • 0
  • 0