SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, EA, fot. http://www.smspzps.pl, 11 listopada 2020

I liga kobiet: pierwsza porażka SMS PZPS Szczyrk

7R Solna Wieliczka pokonała Szkołę Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Szczyrk 3:1 (15:25, 25:20, 25:23, 25:23) w zaległym meczu piątej kolejki spotkań I ligi kobiet. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Wiesława Popika w tym sezonie.

Tylko premierowy set miał całkowicie jednostronny przebieg. Dominowały w nim uczennice ze Szczyrku, które zagrywały na tyle dobrze, że rywalki nie potrafiły wyprowadzać dobrych akcji. Wynik 25:15 jest w owej materii wymowny.

Na starcie odsłony kolejnej to ekipa z Wieliczki złapała lepszy rytm gry, poprawiając się przede wszystkim znacząco w ataku. Gospodynie prowadziły m.in. 16:10 i przewagę dowiozły do końca.

Huśtawką nastrojów okazała się trzecia partia. Zanosiło się w niej na triumf siatkarek SMS PZPS, które były bliskie celu przy wyniku 20:15. Nieoczekiwanie jednak gra przyjezdnych zupełnie się posypała, a przy ich nieskuteczności w ataku wkrótce to miejscowe już prowadziły... 23:20. Pościg z końcówki seta na nic się zdał.

Wieliczanki dyktowały warunki również w następnym secie, ale emocje na finiszu były duże. Podopieczne trenera Wiesława Popika ze stanu 19:14 dla rywalek doprowadziły do rezultatu 24:23. Jednak ostatnią z kilku piłek meczowych atakiem z lewego skrzydła gospodynie wykorzystały.

Czego zabrakło, aby zabrać do Szczyrku jakiekolwiek punktowe zdobycze? - W najważniejszych momentach to przeciwniczki wykazywały większą wolę wygrywania akcji - podsumowali trenerzy drużyny ze Szczyrku.

Najwięcej punktów dla SMS PZPS zdobyły dziś skrzydłowe - Martyna Borowczak (20), Martyna Czyrniańska (18) i Julita Piasecka (15).

7R Solna Wieliczka – SMS PZPS Szczyrk  3:1  (15:25, 25:20, 25:23, 25:23)

SMS PZPS: Natalia Szmajduch, Dominika Pierzchała, Julita Piasecka, Martyna Borowczak, Zuzanna Kulig, Martyna Leoniak, Martyna Czyrniańska, Katarzyna Hyży, Aleksandra Walczak, Natalia Rejment (libero).Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka

W tabeli prowadzi SPS Stal Mielec 12 pkt przed Asotrą Płomieniem Sosnowiec 11. Na trzecie miejsce awansowała 7R Solna Wieliczka 9 pkt. Trzy czołowe zespoły rozegrały po pięć meczów. Następny mecz siatkarki SMS PZPS rozegrają 14 listopada w Mielcu.

  • 2
  • 0
  • 19
  • 0
  • 0