SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 10 listopada 2017

I liga kobiet: zapowiedź siódmej kolejki

Siódma kolejka spotkań I ligi siatkarek została rozłożona na raty - trzy mecze odbędą się w sobotę i trzy w niedzielę.

Lider MKS Kalisz zagra u siebie z 7R Solną  Wieliczka. Gospodynie będą faworytkami, ale ich rywalki zdolne są do sprawienia niespodzianek. Wygrały np. z Wisłą Warszawa. Warto przypomnieć, że przed sezonem zespół z Wieliczki pokonał MKS na turnieju towarzyskim. Czy tym razem powtórzą ten wynik?

Jak poinformował kaliski klub Grupa Energa została sponsorem strategicznym Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz. 7 listopada, umowę w tej sprawie podpisali Daniel Obajtek, prezes zarządu Energi SA i Błażej Wojtyła, prezes MKS Kalisz Sp. z o.o. Od teraz klubowe zespoły występować będą pod nazwą ENERGA MKS Kalisz.

– Nie ukrywam, że przekazanie tej informacji sprawia mi ogromną satysfakcję. Decyzje, które zapadły w ostatnich dniach są zwieńczeniem naszych kilkumiesięcznych starań o pozyskanie dla klubu solidnego partnera. Ogromnie się cieszę, że to właśnie Grupa Energa będzie tym podmiotem, którego wsparcie pozwoli nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, planować i z powodzeniem realizować ambitne cele, jakie przed sobą stawiamy, zarówno te sportowe, jak i te organizacyjne – podkreśla Błażej Wojtyła, prezes MKS-u Kalisz, cytowany na stronie internetowej kaliskiego klubu.

Wicelider tabeli Wisła Warszawa zagra na wyjeździe z Uni Opole. Stołeczne siatkarki doznały już dwóch porażek na boiskach rywalek - 2:3 z Solną Wieliczka i 0:3 z MKS Kalisz. - W końcu trzeba przełamać passę wyjazdowych przegranychi, bo sami w końcu zaczniemy myśleć, że wygrywać możemy tylko u siebie. Wiemy dobrze, że na pewno tak nie jest – mówi Jakub Krebok, drugi trener Wisły, cytowany na klubowej stronie. 16 września w hali na Bemowie warszawska drużyna wygrała z Uni Opole 3:0  (25:22, 25:14, 25:18)  w drugim dniu turnieju towarzyskiego. Tym razem jest również faworytem

Program siódmej kolejki:
11 listopada
Uni Opole - Wisła Warszawa (16.00)
AZS Politechniki Śląska Gliwice - SMS PZPS Szczyrk (17.00)       
Grupa Azoty PWSZ Tarnów - MKS E.Leclerc Radomka Radom  (19.00)        

12 listopada
ENERGA MKS Kalisz - 7R Solna Wieliczka (16.00)        
Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ - Joker Mekro Energoremont Świecie  (16.00)    
AZS AWF Warszawa - Enea Energetyk Poznań (17.00)

  • 1
  • 0
  • 23
  • 0
  • 0