SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Angelika Knopek, fot. Piotr Sumara, 10 lipca 2022

VNL w Gdańsku: Chiny - Serbia 1:3

Na zakończenie turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Gdańsku, prowadzeni przez Igora Kolakovića Serbowie podjęli reprezentację Chin. Chińczycy we wczorajszym spotkaniu pokonali Bułgarię, wcześniej przegrywając z Polską i Holandią.

Chiny - Serbia 1:3 (17:25, 17:25, 25:23, 23:25)

Siatkarze z Bałkanów walczyli o swoje pierwsze zwycięstwo w polskiej fazie turnieju, od początku meczu wywierając na rywalach dużą presję w ataku (8:2). Szczególnie dobrą dyspozycję w polu serwisowym prezentował atakujący Božidar Vučićević, dzięki któremu Serbom udało się utrzymać wypracowaną przewagę (17:11) i bezpiecznie dowieźć ją do końca pierwszej odsłony (25:17).

Na początku drugiego seta Chińczycy próbowali walczyć z rywalem punkt za punkt (5:4), jednak skuteczne ataki Vučićevića i Perića szybko doprowadziły do zbudowania przez Serbów znacznej przewagi (11:5). Reprezentanci Chin szukali sposobu na poprawę gry, stosując między innymi szereg zmian (20:12), nie byli jednak w stanie przeciwstawić się Serbom również w tym secie (25:17).

Trzecia partia była zdecydowanie najbardziej wyrównaną w dzisiejszym spotkaniu (11:11), na przestrzeni całego seta żadnej z drużyn nie udało się objąć bezpiecznego prowadzenia (19:18), wobec czego losy tej odsłony rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce, w której tym razem triumfowali reprezentanci Chin (25:23).

W ostatnim secie Chińczycy dzielnie walczyli o doprowadzenie do tie-breaka (15:14), uzyskując nawet dwupunktową przewagę w kluczowym momencie tej partii (20:18), jednak zdeterminowani Serbowie świetnie zagrali blokiem, dokładając do tego kilka bardzo trudnych zagrywek, dzięki czemu finalnie triumfowali zarówno w secie, jak i w całym spotkaniu (25:23).

Chiny: Yuantai Yu, Yaochen Yu, Yongzhen Li, Shikun Peng, Jingyi Wang, Jingyin Zhang, Yiming Yang (L)

Serbia: Petar Krsmanović, Miran Kujundžić, Pavle Perić, Nemanja Masulović, Vuk Todorović, Božidar Vučićević, Nikola Peković (L)

22832c

  • 3
  • 0
  • 19
  • 0
  • 0