SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 9 lutego 2023

„Chcemy być szkołą elitarną”

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Sebastian Świderski – odwiedził SMS PZPS im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. Spotkanie połączone było z cykliczną wizytą Pionu Szkolenia.

Pion Szkolenia PZPS kilka razy w roku odwiedza podległe mu placówki, by z dużą rzetelność przeprowadzić ocenę okresową postępów uczennic. Tak było i tym razem, podczas wizyty w SMS PZPS Szczyrk. Szczególną okazję do spotkań stanowiła wizytacja Sebastiana Świderskiego, prezesa Związku.

Włodarza PZPS w progach SMSu podjęli Zbigniew Miłoś – dyrektor NLO SMS PZPS Szczyrk i Andrzej Peć – Trener Główny placówki, a w rozmowach, dotyczących bieżących spraw Szkoły, planów na przyszłość, kierunku prac na kolejne lata i dalszego rozwoju dyscypliny, uczestniczyli dodatkowo Stanisław Majkowski - Zastępca Dyrektora Pionu Szkolenia ds. siatkówki halowej i Kierownik Wyszkolenia oraz Aleksandra Jagieło - Przewodnicząca Komisji Siatkówki Kobiet.

- Cieszę się, że udało nam się spotkać i przeprowadzić owocne rozmowy. Podczas mojej wizyty miałem okazję pomówić z osobami zaangażowanymi w pracę w SMS PZPS Szczyrku, a także porozmawiać o potrzebach i problemach – powiedział Sebastian ŚwiderskiJestem ogromnie zadowolony i dumny z ogromu pracy wykonanej przez Trenerów oraz pełen podziwu dla ich olbrzymiego zainteresowania i kompetencji w pracy z młodzieżą.  

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej wspomniał też o wielkiej „piramidzie siatkarskiej”, której podstawą jest rozwój dzieci i młodzieży, a wierzchołkiem profesjonalna liga na światowym poziomie i sukcesy reprezentacji seniorskich – Szkolenie młodzieży stanowi podwaliny pod wszystkie sukcesy Polskiej Siatkówki, dlatego chcemy monitorować pracę w szkołach i sondować jak rozwijają się uczniowie, a w przyszłości siatkarze i siatkarki. Zawodniczki, które uczą się w SMSie później zasilają naszą reprezentację i stanowią o jej sile.

- Chcemy aby nasze szkoły były placówkami elitarnymi i wisienką na torcie naszej dyscypliny – zakończył Sebastian Świderski.  

SMS PZPS powstał w sierpniu 1995 roku. Początkowo działał w Sosnowcu, a od września 2014 zmienił lokalizację i przeniósł się do świetnie wyposażonego obiektu w Szczyrku. Nabór do szkoły rozpoczyna się na Turnieju Nadziei Olimpijskich, po którym zostaje wyselekcjonowana grupa zawodniczek do szerokiej kadry danego rocznika, a najbardziej zdolne dziewczęta otrzymują propozycję nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Poza edukacją szkolną, dziewczęta biorą udział w treningach, które odbywają się codziennie, a także rywalizują w I Lidze, II Lidze, jak również w rozgrywkach wojewódzkich.

W SMS PZPS Szczyrk uczyły się między innymi: Aleksandra Jagieło, Izabela Bełcik, Katarzyna Skowrońska, Anna Kurek (Grejman), Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek, Alicja Grabka, Olivia Różański, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Maria Stenzel i Martyna Łukasik.

  • 6
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0