SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara, 15 grudnia 2022

Adam Soroko Prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej

Adam Soroko został Prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Ciężkiego.

- Oddaję ster Kujawsko-Pomorskiej Siatkówki w ręce osoby doskonale znającej realia nie tylko naszej dyscypliny, ale również całego sportu, z którym Adam Soroko jest od lat związany. Jest człowiekiem aktywnym, pełnym energii, dobrze zorganizowanym – powiedział Ryszard Ciężki.

Nowy Prezes K-PZPS od 1 stycznia 2020 roku jest Dyrektorem Bydgoskiego Centrum Sportu. Całe swoje życie zawodowe związał ze sportem. Przez długie lata pełnił funkcję Dyrektora ds. Sportu w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. Był również Dyrektorem Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zasiada w Komisji Sportowej Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jest również zapraszany przez organizatorów wielu kongresów w charakterze eksperta.

Adam Soroko potrafi doskonale łączyć sport z biznesem, proponując swoim klientom szeroki wachlarz usług, związanych z wynajmem obiektów czy powierzchni reklamowych, organizując szkolenia, duże konferencje, koncerty, targi czy imprezy firmowe.

Odchodzący prezes z Kujawsko-Pomorską Siatkówką związał się przed 55 laty, kiedy zaczął organizować turnieje piłki siatkowej, które szybko stały się Nauczycielską Ligą w Bydgoszczy. Do społecznej działalności w regionie Ryszarda Ciężkiego namówił w 1976 roku Waldemar Sagan, postać wielce zasłużona i doskonale znana w Polskiej Siatkówce.

23551c
Ryszard Ciężki został Prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej w grudniu 2010 roku. W okresie ostatnich dwunastu lat Bydgoszcz organizowała m.in. mecze FIVB Mistrzostw Świata 2014, Ligi Światowej oraz World Grand Prix. Duże imprezy krajowe i międzynarodowe odbywały się w Inowrocławiu i Włocławku. Pałac i Chemik Bydgoszcz są jednymi z najlepszych klubów w Polsce w siatkówce młodzieżowej.

Siatkówka nie jest jedynym polem działalności Ryszarda Ciężkiego. Organizował nauczycielskie premiery teatralne, prezesował Okręgowej Lidze Morskiej i Rzecznej, był instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego.

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej to nie tylko halowa odmiana naszej dyscypliny sportu. Po powstaniu ośrodka w Wielkiej Nieszawce stał się ważnym miejscem na mapie krajowej siatkówki plażowej.

  • 4
  • 0
  • 16
  • 0
  • 1