SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 5 czerwca 2022

Rozpoczął się VIII Ogólnopolski Turniej Talentów im. Wiesława Gawłowskiego

– Bardzo mile wspominam "Łuczniczkę", w której z bydgoską Delectą rozegrałem kilka fajnych meczów i w której zakończyłem swoją plusligową przygodę – powiedział Krzysztof Janczak. Tym razem olimpijczyk z Atlanty zameldował się na tym obiekcie w roli trenera Kadry U15 dziewcząt i jego podopieczne zobaczymy w VIII Ogólnopolskim Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego, który rozpoczął się w niedzielę  w reprezentacyjnej hali sportowej stolicy Pomorza i Kujaw.

Krzysztof Janczak przebywał z Kadrą U15 na tygodniowym zgrupowaniu w Bydgoszczy. W turnieju 24 kadrowiczki wystąpi w ekipach czterech regionów, które biorą udział w rywalizacji – Północy, Południa, Wschodu i Zachodu. Najwięcej, bo aż dziesięć, znalazło się w składzie tego pierwszego.

W niedzielne popołudnie w hali „Łuczniczki” można było spotkać liczne grono trenerów. Odnoszący sukcesy z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla w kategoriach młodzieżowych Dariusz Luks razem z Damianem Pilichowskim (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) prowadzi w turnieju ekipę Zachodu (Lubuskie, Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie).  Jak podkreśla trener Luks „w tej międzywojewódzkiej mieszance są zawodnicy z siedmiu klubów m.in. Laskowic i Chełmca Wałbrzych”. – Talenty mamy w całej Polsce, nie tylko w Jastrzębiu czy Częstochowie. Trzeba je tylko wyszukiwać – podkreśla z całą mocą.

Tę prawdę potwierdza były reprezentant Polski Marcin Prus i zawodnik legendarnego Mostostalu-Azotów Kędzierzyna-Koźla, który obecnie jest Ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

- W kończącym się roku szkolnym, tak jak w poprzednich sześciu, bo tyle lat jestem związany z SOS-ami odbyłem prawdziwy siatkarki Tour de Pologne, poczynając od Szczecina i Koszalina przez Bartoszyce, Białą Podlaską i na Podkarpaciu kończąc. Spotykałem się z młodzieżą, nauczycielami i dyrekcją szkół. Zajęcia były praktyczne i teoretyczne, z elementami psychologii oraz treningu mentalnego. Utalentowanej młodzieży nie brakuje. Mamy za sobą dziesięć lat działalności Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i ten dorobek trzeba pielęgnować oraz rozwijać – mówi Marcin Prus.

Dzisiaj w hali „Łuczniczki” rozegrane zostały pierwsze mecze. Nad logistyką VIII Ogólnopolskiego Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego czuwał Henryk Borowski – wojewódzki koordynator SOS-w Pomorza i Kujaw.

- Bydgoszcz gościła taki turniej w 2017 roku. Tegoroczny, z racji 10 rocznicy powstania Siatkarskich Ośrodków Szkolnych chcieliśmy zorganizować z większym rozmachem. Na pewno mamy czym pochwalić się. Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od władz miasta i samorządu. Przygotowaliśmy bazę hotelową, w której w niedzielny wieczór zameldowało się 355 osób – powiedział Henryk Borowski.

Wyniki niedzielnych spotkań:
Dziewczęta szkoły podstawowe
Kadra A - Zachód 1:1 (25:20, 22:25)
Wschód - Kadra B
2:0 (25:14, 25:16)

Chłopcy szkoły ponadpodstawowe
Wschód - Zachód
2:0 (25:23, 25:20)

 

  • 16
  • 2
  • 11
  • 0
  • 1