SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Justyna Matjas, FG fot. Piotr Sumara, 30 kwietnia 2022

1. Liga Kobiet: Tarnów zagra w finale z Mielcem

W sobotę 30 kwietnia rozegrane zostały drugie mecze play off półfinałów I ligi siatkarek. Trzecich, niedzielnych już nie będzie, bo wyniki nie okazały się niespodzianką, choć w Mielcu było o nią blisko. Faworyci wygrali swoje spotkania lecz oba zwycięskie zespoły musiały na wygraną popracować o jeden set dłużej niż w pierwszych meczach.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:1 (23:25, 25:11, 25:23, 25:23) 
MVP: 
Wiktoria Kowalska

W ramach drugiej rundy fazy play-off w Tarnowie miejscowa drużyna zmierzyła się z zespołem KS Sorella Częstochowianka. W pierwszym secie gra obu drużyn prezentowała się podobnie. Różnica w punktach była nieznaczna. W drugiej połowie tej partii zaczął wyłaniać się faworyt. Częstochowianki zdobyły kilka punktów z rzędu. Po tych akcjach było już 16:21. W końcówce Tarnów przyspieszył. Siatkarki zbliżyły się nieco do swoich przeciwniczek, ale to nie wystarczyło by zwyciężyć.

Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Pałeczkę przejęła drużyna gospodarzy i to ona dyktowała reguły gry. Pomysłowe zagranie Wiktorii Kowalskiej, która w obronie wręcz zdusiła piłkę na siatce, dał drużynie z Tarnowa siedmiopunktowe prowadzenie. Po chwili tarnowianki powiększyły swoją przewagę do dziewięciu punktów. W tej odsłonie częstochowianki nie miały szans dogonić rywalek. Set zakończył się wynikiem 25:11.

Później powtórzyła się sytuacja z początku pierwszego seta. Drużyny grały punkt za punkt. Mimo oporu siatkarek z Częstochowy tarnowianki objęły nieznaczną przewagę. Szczególnie pomogła temu gra Wiktorii Kowalskiej. Zawodniczka prezentowała się bardzo dobrze w obronie i była skuteczna w ataku. Przez większość seta wynik był wyrównany. Kiedy drużyna gości wywalczyła dwupunktowe prowadzenie o czas poprosił trener Tarnowa, Marcin Wójtowicz. O zwycięstwie tej partii zadecydowała końcówka. Ostatecznie tarnowiankom udało się odzyskać koncentrację i objąć w całym meczu prowadzenie 2:1.

Ostatni set był wyjątkowo widowiskowy. Długie wymiany i mnóstwo poświęcenia w obronie. Obie drużyny grały bardzo dobrze. Ciekawe rozwiązania proponowała rozgrywająca drużyny gości, Aleksandra Stachowicz. KS Sorella Częstochowianka zdecydowanie nie dała się zdominować przeciwniczkom, ale w tym meczu musiała uznać ich wyższość. Tarnów zakończył seta zwycięsko 25:23.

ITA TOOLS Stal Mielec - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (25:16, 22:25, 23:25, 26:24, 15:10)
MVP: 
Judyta Gawlak

Zupełnie inną historię miał mecz w Mielcu, gdzie gospodynie rozpoczęły w świetnym stylu, by następnie oddać inicjatywę przeciwniczkom. Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego nie zdołały jednak przekuć prowadzenia 2:1 na trzeci mecz półfinałowy. W grze na przewagi secie czwartym Mielczanki zyskały dodatkową szansę i w tie-breaku wykorzystały ją w pełni, zapewniając sobie grę w finale I ligi kobiet, a zawodniczkom LOS-u pozostaje gra o brązowe medale.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów i ITA TOOLS Stal Mielec spotkają się w pierwszym meczu finałowym w sobotę 7 maja. Finały są rozgrywane do trzech zwycięstw. Tego samego dnia pierwszy mecz o trzecie miejsce rozegrają KS Sorella Częstochowianka Częstochowa i LOS Nowy Dwór Mazowiecki. By zdobyć brąz potrzebne są dwa zwycięstwa.

 

  • 13
  • 0
  • 4
  • 0
  • 0