SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, KP, foto: Marek Żyńczak, 16 września 2021

MP Młodziczek - Warszawa 2021: dzień 1

W Warszawie rozpoczął się finałowy turniej mistrzostw Polski młodziczek, którego patronem jest PKN ORLEN.

W stolicy gra osiem najlepszych drużyn z całego kraju. W grupie A rywalizują zespoły Enei Energetyka Poznań, Energi MKS Kalisz, MKS Dwójki Zawiercie oraz UKS Szamotulanina Szamotuły, a w B możemy oglądać MKS Dąbrowę Górniczą, MUKS Joker Świecie, SMS Solną Wieliczkę i Łaskovię Łask.

W czwartek rozegrane zostały cztery mecze grupowe. W piątek czeka nas aż osiem spotkań. Na sobotę zaplanowano mecze o miejsca 5-8. oraz półfinały. Spotkania o medale rozegrane zostaną w niedzielę.

Grupa A

MKS Dwójka Zawiercie - UKS Szamotulanin Szamotuły 2:0 (25:23, 26:24). MVP Otylia Pikuła.

Od początku mecz był wyrównany. W pierwszym okresie liderką zespołu z Zawiercia była Joanna Garncarz. W drugiej partii MKS Dwójka prowadziła 20:15 i wydawało się, że spokojnie wygra mecz. Świetnie grała Otylia Pikuła. Jednak siatkarki z Szamotuł wyrównały na 22:22. Kolejne dwa punkty zdobyły zawiercianki. Rywalki znowu doprowadziły do remisu, ale odpowiedź MKS Dwójki była skuteczna.

Enea Energetyk Poznań - Energa MKS Kalisz 0:2 (24:26, 8:25). MVP Martyna Witczak.

Mecz miał dwie historie. W pierwszym secie emocje trzymały do końca i trudno było wskazać lepszy zespół. W drugiej partii gra toczyła się już do jednej bramki. Martyna Witczak zdobyła 10 pkt, a mocno ją wspierała Zofia Sobanty 9 pkt. Zagrywka była mocnym punktem obu drużyn. Poznanianki miały siedem asów, a kaliszanki o jeden więcej.

Grupa B

MUKS Joker Świecie - Łaskovia Łask 2:0 (25:17, 25:16). MVP Kornelia Drosdowska.

MUKS Joker Świecie odniósł zdecydowane zwycięstwo. Atutem tego zespołu była m.in. zagrywka. Zawodniczki zaserwowały jedenaście asów przy dwóch rywalek. W bloku przewaga triumfatorek wynisła 5-1.

MKS Dąbrowa Górnicza - SMS Solna Wieliczka 0:2 (17:25, 15:25). MVP Nikola Hajdas.

Siatkarki z Wieliczki zaserwowały czternaście asów z czego autorką siedmiu była Nikola Hajdas. W tym turnieju będzie raczej trudno pobić takie osiągnięcie. SMS Solna był zespołem zdecydowanie lepszym.

Oficjalna strona turnieju i transmisje spotkań: https://mlodziczkimmp.volleystation.com/

Polską Siatkówkę wspierają

  • 3
  • 0
  • 14
  • 1
  • 0