SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. volleyballworld.com, 20 czerwca 2022

Liga Narodów. Walkower dla Francji za mecz z Chinami

Mecz Francji z Chinami w drugim turnieju Ligi Narodów nie zostanie rozegrany z powodu wielu zakażeń COVID-19 w chińskiej reprezentacji.

21 czerwca zaczynają się drugie turnieje w Lidze Narodów 2022 siatkarzy. Dzień później - o godzinie 9 polskiego czasu - na boisko w filipińskim Quezon City miały wyjść drużyny Francji i Chin. FIVB podała jednak, że spotkanie zostało odwołane, a mistrzowie olimpijscy otrzymują walkower.

"Chiny potwierdziły, że nie mogą wystawić drużyny z powodów medycznych. Reprezentacja Chin nie jest w stanie wystawić sześciu zawodników na mecz, który miał się odbyć na Filipinach 22 czerwca, ze względu na okoliczności medyczne związane z COVID-19. FIVB i Volleyball World potwierdziły anulowanie meczu z powodu rezygnacji Chin, co dało Francji zwycięstwo 3:0. FIVB i Volleyball World przepraszają sportowców i kibiców za wszelkie niedogodności spowodowane odwołaniem. Jak zawsze, główną troską FIVB i Volleyball World jest ochrona zdrowia i dobrego samopoczucia naszych sportowców, działaczy i kibiców." - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie Ligi Narodów.

Nie wiadomo, co będzie z pozostałymi spotkaniami Chin w Quezon City: z Niemcami (23 czerwca), Argentyną (24 czerwca) i Włochami (26 czerwca). Po pierwszym tygodniu Ligi Narodów siatkarzy Chiny zajmują 13. miejsce z jedną wygraną (z Brazylią), Francja jest trzecia, ale po walkowerze już zrównała się liczbą zwycięstw (4) z prowadzącymi Stanami Zjednoczonymi. Polska jest czwarta.

 

  • 4
  • 0
  • 13
  • 2
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52