SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. Piotr Sumara, 6 maja 2022

Kto jest faworytem finału 1. ligi siatkarek?

- Większe szanse w finale ma drużyna z Tarnowa, budowana po to, by awansować do Tauron Ligi - uważa Andrzej Stelmach, trener Częstochowianki, która dotarła do półfinału 1. Ligi siatkarek.

Rozpoczyna się decydująca faza rozgrywek w 1. Lidze siatkarek. Niespodzianki nie było, bo w finale zagrają dwie najlepsze drużyny po fazie zasadniczej: Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów oraz ITA TOOLS Stal Mielec. Gospodarzem pierwszego spotkania jest klub z Tarnowa, który przystąpił do fazy play-off z pierwszego miejsca. To stawia w lepszej sytuacji drużynę prowadzoną przez Marcina Wojtowicza, która wygrała oba spotkania w tym sezonie z ITA TOOLS, dzięki czemu przy remisie decydujący mecz zostanie rozegrany w Tarnowie. Ale za każdym razem wynik brzmiał 3:2, a tie-breakach było 16:14 i 15:13.

W półfinałach Grupa Azoty Roleski PWSZ i ITA TOOLS wygrały po dwa spotkania, a więcej kłopotów miały mielczanki, które u siebie dopiero po tie-breaku pokonały LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Lider i faworyt wyeliminował Częstochowiankę, tracą w dwóch pojedynkach tylko jednego seta. - Dla mnie faworytem jest Tarnów, ale Mielec na pewno tanio skóry nie sprzeda - twierdzi Stelmach. - Tarnowska drużyna była budowana po to, by awansować do Tauron Ligi - podkreśla były reprezentant Polski. Według niego wielkim atutem Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów jest szeroki skład. - W spotkaniu z nami słabiej zagrała Klaudia Świstek, ale weszła na boisko Adrianna Kukulska i pomogła drużynie - dodaje Stelmach.

Dodatkową atrakcją finałów 1. Ligi kobiet jest to, że oba miasta dzieli 50 km, dlatego spotkania są traktowane jak derby regionu. A w derby podobno rządzą się swoimi prawami... - Będą to mecze z podtekstami. Gdybym miał obstawiać, to 60 proc. szans na awans dałbym Tarnowowi, a 40 proc. Mielcowi - kończy trener Częstochowianki.

Program finałów 1. Ligi kobiet

Sobota

Grupa Roleski PWSZ Tarnów - ITA TOOLS Mielec, godzina 18

Niedziela

Grupa Roleski PWSZ Tarnów - ITA TOOLS Mielec,18

Środa

 ITA TOOLS Mielec - Grupa Roleski PWSZ Tarnów, 18

 

  • 2
  • 2
  • 6
  • 0
  • 0