SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Marek Żyńczak, 26 kwietnia 2022

Dariusz Luks: nikt tanio skóry nie sprzeda

Za nami pierwsze mecze mistrzostw Polski juniorów. W turnieju możemy zobaczyć kilku ubiegłorocznych mistrzów świata U19. Trener Jastrzębskiego Węgla Dariusz Luks podkreśla, że "stawka ośmiu drużyn jest bardzo wyrównana i nikt tanio skóry nie sprzeda." Czempionat odbywa się w Bartoszycach. - Gospodarzy trzeba bardzo pochwalić - mówi jastrzębski szkoleniowiec. W Bartoszycach nie ma ubiegłorocznego mistrza BKS Chemika Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz, który został wyeliminowany w ćwierćfinale. Patronem wydarzenia i mecenasem Polskiej Siatkówki jest PKN ORLEN

pzps.pl: Jastrzębski Węgiel udanie wystartował i pokonał ECO-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:0 (25:20, 25:18, 32:30). Wynik sugerowałby, że tylko w trzecim secie Pana podopieczni mieli problemy.
Dariusz Luks:. Mecz był bardzo ciężki. Zwykle tak jest na początku turnieju. Pojawiają się nerwy. Chwała mojej drużynie, że szybko uspokoiła się i mogła zagrać swoje. Cieszy również wygrana końcówki trzeciej partii. Chłopaki wytrzymali walkę i chwała im za to.

Jakie wrażenia po pierwszych meczach?
Moim zdaniem gra osiem wyrównanych drużyn. Bardzo dobrze zaprezentowała się Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy. MVP spotkania został atakujący Nowik, jeden z trzech mistrzów świata U19 w tym zespole. Dwaj pozostali to przyjmujący Szymendera i Olszewski. Cała trójka gra na kluczowych pozycjach.

Kolejni mistrzowie świata U19 to Kubicki, Hawryluk i Kufka w Pańskim zespole oraz Piotr Śliwka i Ratajewski w warszawskim Metrze. Nie tylko ze względu na udział złotych medalistów ekipy Michał Bąkiewicza mistrzostwa zapowiadają się ciekawie.
Na pewno. Gra osiem drużyn, których każda może wygrać z każdą. Nikt poziomem nie odstaje i nikt tanio skóry nie sprzeda. Z dnia na dzień poziom będzie się rozkręcał.

Warto więc zaprosić kibiców do hali w Bartoszycach.
Zdecydowanie tak. Poziom sportowy powinien być dobry. Mistrzostwa są świetnie przygotowane. Ludzie są mili, a gospodarze są znakomitymi organizatorami. Wszyscy starają się i widać, że pracują z przyjemnością, a nie z obowiązku.

  • 3
  • 1
  • 7
  • 0
  • 1