SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jakub Motyka, EA, 5 kwietnia 2019

Półfinały MP młodzików - program

W sobotę i niedzielę w Bydgoszczy, Kielcach, Poznaniu i Warszawie rozegrane zostaną półfinałowe turnieje mistrzostw Polski młodzików. Do stolicy Wielkopolski przyjadą trzy bardzo mocne drużyny: KS Gwardia Wrocław, AT Żory Jastrzębski Węgiel oraz RCS Czarni Radom. Gospodarzem turnieju będzie Enea Energetyk Poznań, a wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 36 w Poznaniu.

Młodzicy Enea Energetyk Poznań po świetnym występie w Kołobrzegu, gdzie bez straty seta wygrali całą imprezę, będą gospodarzem turnieju półfinałowego. Do Poznania zawitają trzy bardzo mocne ekipy z całej Polski. RCS Czarni Radom to aktualny mistrz Mazowsza i siatkarskie zaplecze występującej w Plus Lidze drużyny Cerrad Czarni Radom! Dolny Śląsk reprezentować będzie ekipa KS Gwardii Wrocław – aktualny mistrz tego województwa. Poza świetną dyspozycją na boisku, ekipa z Wrocławia zawsze wspierana jest przez liczne grono sympatyków klubu na trybunach. Uzupełnieniem stawki jest ekipa AT Żory Jastrzębski Węgiel. Młodzieżowe zaplecze tego bardzo znanego klubu powstało w sezonie 2012/2013 i od tego czasu może pochwalić się kilkoma medalami mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Mocna ekipa z Poznania z głowami podniesionymi do góry!

Podczas turnieju Poznań będzie reprezentowany przez mocną ekipę młodzików Enea Energetyk Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski dysponuje bardzo wyrównanym i dobrze poukładanym składem. Podopieczni Szymona Kurowskiego po świetnym występie w finałach mistrzostw Wielkopolski oraz podczas turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski nie zamierzają zwalniać tempa.

- Nasi wszyscy przeciwnicy to tegoroczni mistrzowie swoich województw. Świadczy to o sile turnieju półfinałowego mistrzostw Polski młodzików, którego będziemy gospodarzami. Nasz zespół to również tegoroczny mistrz województwa wielkopolskiego, a drużynę tworzą chłopcy z roczników 2004 i 2005. Wśród nich są reprezentanci kadry województwa wielkopolskiego, a dwóch chłopców z rocznika 2005, jest w kręgu zainteresowań trenera kadry U15, który powołuje ich na konsultacje szkoleniowe. Na swojej drodze spotykamy utytułowane drużyny w męskiej siatkówce młodzieżowej, ale my krok po kroku chcemy zrealizować cel jaki był postawiony na początku sezonu i awansować do Finału Mistrzostw Polski. Jesteśmy w stanie tego dokonać, a doping kibiców na pewno nam w tym pomoże. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków siatkówki i naszego klubu do hali B na popularnej "Chwiałce" i stworzenia gorącej atmosfery, która poniesie chłopców do upragnionego finału – mówi Szymon Kurowski, trener młodzików Enea Energetyk Poznań.

KS Metro Warszawa będzie gospodarzem jednego z turniejów. – Na turnieju ćwierćfinałowym udowodniliśmy przede wszystkim sobie, że turniej finałowy mistrzostw Mazowsza młodzików był wypadkiem przy pracy w naszym wykonaniu i poziom, który tam zaprezentowaliśmy znacznie odbiegał od tego, jaki prezentujemy jako drużyna. Teraz nie osiadamy na laurach i koncentrujemy się już całkowicie na turnieju półfinałowym, którego jesteśmy gospodarzami. Mam nadzieję, że atut własnej hali i doping naszych kibiców dodadzą chłopakom jeszcze więcej energii i będziemy świadkami naprawdę fajnej sportowej walki. Naszym celem jest awans do finałów mistrzostw Polski młodzików – deklaruje przed półfinałowym turniejem Michał Pyra, trener drużyny młodzików KS Metro Warszawa.

Program półfinałowych turniejów - Poznań

sobota
Enea Energetyk Poznań - RCS Czarni Radom        
Gwardia Wrocław    - AT Żory Jastrzębski Węgiel        

Czarni Radom - AT Żory Jastrzębski Węgiel        
Enea Energetyk Poznań - Gwardia Wrocław    

niedziela    
Gwardia Wrocław    - RCS Czarni Radom        
AT Żory Jastrzębski Węgiel - Enea Energetyk Poznań

Kielce

sobota
Plas Kielce - LTS Feniks Leżajsk        
MKST Astra Nowa Sól - UMKS MOS Wola Warszawa        

LTS Feniks Leżajsk - UMKS MOS Wola Warszawa        
Plas Kielce - MKST Astra Nowa Sól        

niedziela
MKST Astra Nowa Sól - LTS Feniks Leżajsk        
UMKS MOS Wola Warszawa - Plas Kielce

Bydgoszcz

sobota
BKS Chemik Bydgoszcz - IKS Atak Elbląg        
Lechia Tomaszów Maz. - Wifama Łódź        

IKS Atak Elbląg - Wifama Łódź        
BKS Chemik Bydgoszcz - Lechia Tomaszów Maz.        

niedziela
Lechia Tomaszów Maz. - IKS Atak Elbląg        
Wifama Łódź - BKS Chemik Bydgoszcz

Warszawa

sobota
Metro Warszawa - TS Koset Grudziądz        
UKS SET Starogard Gdański - Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrz.        

TS Koset Grudziądz - Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrz.        
Metro Warszawa - UKS SET Starogard Gdański        

niedziela
UKS SET Starogard Gdański - TS Koset Grudziądz        
Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrz.    - Metro Warszawa

  • 6
  • 2
  • 80
  • 0
  • 0