SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Marek Żyńczak, 28 maja 2021

MP Juniorów - Kraków 2021: wypowiedzi po drugim dniu

W Krakowie zakończył się 2.dzień mistrzostw Polski juniorów. Zawodnicy MVP podsumowali szczęśliwe dla swoich drużyn spotkania. Sponsorem turnieju oraz patronem rozgrywek młodzieżowych jest PKN ORLEN.

Dawid Dulski (BKS Chemik Bydgoszcz), MVP meczu przeciwko Treflowi Gdańsk: Mogło być trochę lepiej, ponieważ zdarzały mi się pojedyncze piłki w obronie, które mogłem podbić, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. W drugim secie mieliśmy małe załamanie gry, w którym straciliśmy punkty i nie było łatwo ich nadrobić. Kolejny mecz zagramy z Rzeszowem – musimy nastawić się na walkę i zrobić wszystko żeby wygrać.

20694c 1

Tytus Nowik (Gwardia Wrocław Academy), MVP meczu przeciwko AKS V LO Rzeszów: To był bardzo zacięty mecz, który zakończył się w tie-breaku 15:13. Po porażce z Bydgoszczą wiedzieliśmy, że musimy się podnieść, ponieważ walczymy o wszystko. Pokazaliśmy charakter, wolę walki i serce. W pierwszym spotkaniu miałem problem z kciukiem, na szczęście już jest okej i mogłem pokazać co potrafię. Czułem się trochę liderem naszej drużyny i pragnąłem tych piłek w końcówce meczu. Cieszę się, że wszystko się udało i ustanowiłem swój rekord w liczbie zdobytych punktów. Mam nadzieję, że jeszcze go powiększę.

20694d 1

Marek Komorowski (Jastrzębski Węgiel), MVP meczu przeciwko UMKS MOS Woli Warszawie: W pierwszym secie złapaliśmy trochę zadyszki, ale później zaczęliśmy kontrolować mecz i nie mieliśmy już problemów z tym, by grać swoje. Nasz blok pracował naprawdę świetnie i trzeba za to pochwalić chłopaków. Wiele zamieszania zrobiliśmy też swoją zagrywką – wiedzieliśmy jak ustawiają się nasi rywale dlatego celowaliśmy w linię, a to na szczęście nam się opłaciło. Następne spotkanie zagramy z Metrem i w pełni skupiamy się na tym meczu. Chcemy wyjść dalej z pierwszego miejsca dlatego interesuje nas tylko zwycięstwo.

20694e 1

Mateusz Borkowski (ECO Team AZS Stoelzle Częstochowa), MVP meczu przeciwko KS Metro Warszawa: Otwarcie turnieju dało nam wiele do myślenia. Na szczęście jednak w kolejnym meczu pokazaliśmy, że możemy walczyć z silnymi rywalami, bo do takich niewątpliwie zalicza się Metro Warszawa. My zrobiliśmy swoje i teraz lecimy dalej. Wyszliśmy jednak na to spotkanie tak, jakbyśmy grali o złoto. Blok i zagrywka dały nam dużą przewagę, ale pracujemy nad tym by każdy z siatkarskich elementów był naszą mocną stroną. Cieszę się, że w końcu udało mi się zagrać naprawdę fajny mecz, bo długo na niego czekałem. Sezon spędziłem w Spale i potrzebowałem czasu żeby zgrać się z drużyną z Częstochowy. Udało nam się jednak stworzyć fajną ekipę i mam nadzieję, że tak pozostanie.  

20694f 2 1

Sponsorem głównym wydarzenia jest firma PKN ORLEN. 

  • 4
  • 2
  • 22
  • 0
  • 1