SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 28 marca 2023

Medal dla Adama Grabowskiego

Adam Grabowski, utytułowany szkoleniowiec, odebrał Medal Zasłużonego Trenera Siatkówki, przyznany przez Kapitułę Komisji Historycznej Wydziału Trenerskiego PZPS, której przewodniczącym jest Wiktor Krebok.

Wyróżnienie jest wyrazem docenienia wielkiej pasji i serca oddanemu dyscyplinie. Jak napisano w uzasadnieniu „wykazane przez Adama Grabowskiego zaangażowanie przyczyniło się do sukcesów w imprezach siatkarskich zarówno tych organizowanych w kraju, jak i zagranicą w rozgrywkach klubowych oraz reprezentacyjnych”.

Adam Grabowski od lat związany jest z żeńską siatkówką. Trenerskie umiejętności szlifował w PTPS Piła pod okiem Jerzego Matlaka, a w latach 2009-2011 był jego asystentem w reprezentacji Polski kobiet. Podczas swojej długoletniej kariery trenerskiej pracował m.in.: w Stali Mielec, Atomie Trefl Sopot, KS Pałacu Bydgoszcz i E.Leclerc Radomce Radom. W czasie lat pracy sięgał kilkukrotnie po mistrzowskie tytuły krajowych rozgrywek, Puchar i Superpuchar Polski, medale ekstraklasy i 1. Ligi Kobiet oraz brązowy medal mistrzostw Europy z 2009 roku – ostatni krążek wywalczony przez reprezentację Polski kobiet.

  • 12
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0