SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 7 kwietnia 2015

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale wygrała wielkanocny turniej w Modenie.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale wygrała wielkanocny turniej w Modenie - Tornei Scoula Di Pallavolo Anderlini-Modena. W finale nasz zespół pokonał Maceratę 2:0 (25:23, 25:21). Trzecie miejsce zajął ACH Bled, a czwarte reprezentacja Włoch.

- W Modenie zagrało dwanaście drużyn z Niemiec, Słowenii i Włoch - relacjonuje trener Maciej Zendeł. - Rozegraliśmy sześć meczów, prezentując dobrą formę i grę z której możemy być zadowoleni.

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy po trzy zespoły w każdej. Jednym z przeciwników SMS PZPS na tym etapie rywalizacji była Macerata. Nasi przegrali 0:2, rewanżując się w decydującym meczu. W turnieju grano do dwóch zwycięskich setów.

- W turnieju w Modenie zagrali zawodnicy z I klasy SMS - informuje Maciej Zendeł. - Nie było tylko tych, którzy są z reprezentacją Polski w mistrzostwach Europy kadetów i gdzie znakomicie wystartowali, pokonując silne zespoły Rosji i Włoch. W Modenie drużyna została wzmocniona dwoma zawodnikami - Łukaszem Rajchelem z Wifamy Łódź oraz Kamilem Kosibą z UKS Jedynki Biecz.

Dobra gra zespołu Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej została dostrzeżona również przy przyznawaniu wyróżnien indywidualnych. MVP turnieju został uznany Sławomir Busz, a Jakub Rybicki najlepszym rozgrywającym.

W turnieju zagrała również reprezentacja Polski minikadetek, prowadzona przez trenera Waldemara Kawkę. Zajęła ona czwarte miejsce.

Obie drużyny znalazły chwilę czasu na poznanie kultury i historii Włoch i były na wycieczce w Weronie.

  • 1
  • 1
  • 21
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52