SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 25 maja 2013

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym pojedynku zwycięstwo w drugim półfinale mistrzostw Polski kadetów odnieśli zawodnicy Resovii Rzeszów. Podopieczni trenera Łozy pokonali po tie-breaku AZS UWM Olsztyn.

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym pojedynku zwycięstwo w drugim półfinale mistrzostw Polski kadetów odnieśli zawodnicy Resovii Rzeszów. Podopieczni trenera Łozy pokonali po tie-breaku AZS UWM Olsztyn.

Drugi półfinał rozpoczął się bardzo nerwowo. Oba zespoły popełniały dużo własnych błędów. Do stanu 17:17 na parkiecie toczyła się wyrównana walka. W końcówce lepsi okazali się zawodnicy Resovii Rzeszów i wygrali pierwszą partię do 20.

Dobra gra olsztynian na zagrywce i problemy z przyjęciem zawodników Resovii dały tym pierwszym prowadzenie 10:6. Po przerwie na prośbę trenera Artura Łozy obraz gry nie uległ zmianie, a przewaga zespołu olsztyńskiego wzrosła do stanu 15:7. Trener Rejzner po pierwszym secie dokonał bardzo trafionych zmian. Zawodnicy z Olsztyna utrzymali prowadzenie do końca odsłony wygrywając do 16.

Gracze z warmińsko-mazurskiego dobrą passę kontynuowali w kolejnym secie. Grali bardzo odważnie i walecznie. Rzeszowianie popełniali  dużo błędów, szczególnie w ataku. Gdy olsztynianie prowadzili już 17:10 Resovia zabrała się za odrabianie strat. Podopieczni trenera Łozy dobrze zagrali na zagrywce i w bloku. Zniwelowali przewagę do jednego punktu 20:19. W końcówce lepsi okazali się zawodnicy AZS-u, wygrali do 22.

W czwartej odsłonie na kilkupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze z Olsztyna 12:9. Jednak gracze z Resovii nie dali za wygraną. Ciężar gry wziął na siebie Mateusz Jóźwik, który dobrze spisywał się zarówno w przyjęciu, jak i brylował w ataku. Rzeszowianie skutecznie zagrali w bloku, a piłki świetnie rozrzucał Dawid Wiczkowski. Zawodnicy z Podkarpacia odwrócili wynik na swoją korzyść 25:20.

Tie-break rozpoczął się lepiej dla Resovii, która wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Dwa skuteczne bloki Olsztyna wyrównały wynik 7:7. Po zmianie stron szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę.  Ostatnie akcje meczu należały jednak do Rzeszowian. Resovia wygrała 13:15.

AZS UWM Olsztyn – Resovia Rzeszów 2:3 (20:25, 25:16, 25:22, 20:25, 13:15)

MVP: Dawid Wiczkowski. 

  • 1
  • 0
  • 26
  • 0
  • 0