SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 11 czerwca 2021

Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”: Patrycja Łagida

Partycja Łagida coraz odważniej potwierdza swoje umiejętności w młodzieżowych rozgrywkach. Tym razem wraz z Energą MKS SMS Kalisz sięgnęła po wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorek oraz nagrodę indywidulaną dla najlepszej atakującej turnieju. Młoda siatkarka wyróżniona w programie Red Bull „Siatkarskie Skrzydła” w Olecku zdobyła łącznie 54 punkty. 

pzps.pl: Mistrzostwa Polski juniorek zakończyłaś na 2.miejscu. W finale w trzech partiach uległyście Enei Energetykowi Poznań. Srebrne medale są dla Ciebie cenną „pamiątką” z Olecka czy jednak liczyłyście na więcej?
Patrycja Łagida, Energa MKS SMS Kalisz: Srebrny medal mistrzostw polski juniorek jest dużym osiągnieciem, ponieważ̇ dla mnie samo wejście do najlepszej czwórki turnieju było czymś́ niesamowitym. Po ostatnim meczu grupowym przeciwko Dąbrowie Górniczej byłam niezwykle dumna z naszej drużyny i z tego, że zaszłyśmy tak daleko. Tak, więc te srebrne krążki przywiezione z Olecka są dla mnie dobrą pamiątką z tegorocznych mistrzostw Polski juniorek. 

W siatkarskiej karierze nie brakuje pięknych chwil, ale też tych trudnych. Jak radzisz sobie z przegranymi?
Raczej staram się zbyt długo nie rozmyślać nad meczami, które zdecydowanie nie ułożyły się po mojej myśli. Z takich spotkań zawsze najlepiej jest wyciągnąć́ wnioski i przeanalizować́ błędy, ale też zostawić je za sobą i nie rozpamiętywać ich za dużo.

Jesteś rocznikiem 2005, czyli wciąż juniorką młodszą, a mimo to błyszczysz także w starszych kategoriach. W poprzednim sezonie zdominowałaś MP młodziczek. Czy spotkałaś się już z określeniem „siatkarski talent” względem swojej osoby?
Tak, słyszałam takie zdanie, ale najczęściej pada to przy rodzinnych rozmowach. Traktuję to jako bardzo miłą motywację do dalszej pracy i staram się mu dorównać na boisku.

Kto jest Twoim sportowym wzorem?
Bardzo interesujące jest to, że podziwiam wiele sportowych talentów, ale bardzo często trafiają do mnie i motywują̨ do dalszej pracy ludzie, którzy nie są̨ związani ze sportem.

Masz w takim razie motto, którym kierujesz się w życiu?
Tak, są takie sentencje, które podnoszą mnie na duchu i które staram się wcielać w życie. Najczęściej jednak zależą one od sytuacji w której się znajduję i zazwyczaj najlepiej poprawiają mój humor jakieś zabawne zdania. Myślę, że to one zwiększają mój zapał do pracy i najlepiej na mnie oddziałują. 

Skąd ksywa „Jadzia”?
Ksywę̨ Jadzia (Jadźka, Jadwiga) zapoczątkował trener Andrzej Krowiak na jednym z moich pierwszych zgrupowań kadrowych z rocznikiem 2004. Sądzę, że wymyślając ten pseudonim kierował się moim pociesznym i zabawnym charakterem, porównując go do „Jadźki” ze wsi.  

Słyszałam, że interesujesz się gastronomią. Co w takim razie jest Twoim popisowym daniem?
Pisząc o tym dla strony SMS PZPS Szczyrku nie spodziewałam się, że ktoś to zauważy i następnie się do tego odwoła. Nie jest to moja największa pasja, ale mimo to gdy jestem w domu lubię̨ zastąpić́ rodziców w kuchni i przyrządzić́ coś ciekawego.

Jakie w takim razie są Twoje inne zainteresowania?
Przede wszystkim sportowe, a jedną z pasji, którą̨ kiedyś́ interesowałam i zajmowałam było pływanie. Właśnie ta dyscyplina rozpoczęła moją przygodę ze sportem.

Czy siatkówka, jest tym co chcesz robić przez całe życie?
Tak, siatkówka zdecydowanie jest sportem z którym chcę wiązać́ swoją przyszłość́. Zdarzają̨ się oczywiścię takie momenty w których przychodzą̨ gorsze myśli: „co by było, gdyby”. Wtedy jednak szybko potrafię̨ się̨ zmotywować́ i nie przejmować́ tymi złymi chwilami.

*Program Red Bull „Siatkarskie Skrzydła” dedykowany jest wyróżniającym się młodym siatkarzom i siatkarkom, którzy wystartowali w finałach o mistrzostwo Polski juniorów i juniorek. Gwarantuje on adeptom naszej dyscypliny przede wszystkim opiekę medyczną, sprawdzającą ich wydolność, mobilność i psychomotorykę. Na podstawie wyników badań siatkarze i siatkarki wraz ze sztabem szkoleniowym PZPS oraz klubowymi trenerami będą mogli jeszcze efektywniej wykorzystać wrodzone parametry i dobrać indywidualne ćwiczenia zwiększające sprawność fizyczną oraz poprawić możliwości organizmu. 

  • 14
  • 4
  • 22
  • 0
  • 1