SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 18 lutego 2018

Poznaliśmy uczestników półfinałów MP juniorek

Poznaliśmy szesnastu uczestników półfinałów mistrzostw Polski juniorek, które zostaną rozegrane od 9 do 11 marca. Zespoły wyłoniono w ośmiu turniejach 1/4 finału, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do kolejnej rundy. Finały zaplanowano na 11-15 kwietnia.

Broniąca tytułu LTS Legionovia była gospodarzem jednego z turniejów i bez problemów zajęła pierwsze miejsce. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka wygrały wszystkie swoje mecze, a drugie miejsce zajął BKS Bielsko-Biała, który w decydującym spotkaniu pokonał MKS MOS Wieliczka.

Poza LTS Legionovią w gronie półfinalistek znalazło się kilka innych klubów m.in. MKS Dąbrowa Górnicza, których seniorskie zespoły na co dzień występują w Lidze Siatkówki Kobiet.

Cytowany na stronie internetowej klubu trener dąbrowskiej młodzieży Grzegorz Balcarek mówi: - Wiemy, że konkurencja jest ogromna.  Poza tak uznanymi markami klubów młodzieżowych jak Pałac Bydgoszcz czy Legionovia Legionowo, które właściwie co roku zdobywają medale na arenie ogólnopolskiej, jest kilka drużyn, które mogą odegrać rolę „ czarnego konia”. Zespoły takie jak Budowlani Łódź, San-Pajda Jarosław, UKS Szóstka Mielec, Energetyk Poznań, SMS Police czy Proxima Kraków to według mnie kolejni kandydaci do udziału w turnieju finałowym. Chciałbym byśmy i my znaleźli się w tym gronie a myślę, że grając na swoim najwyższym możliwym poziomie jesteśmy w stanie podjąć walkę z każdym z przeciwników.

Półfinalistki mistrzostw Polski juniorek:

LTS Legionovia Legionowo
BKS Aluprof Bielsko-Biała

MKS SAN-Pajda Jarosław
KS Pałac Bydgoszcz

MKS Dąbrowa Górnicza
Trefl Proxima Kraków

UKS Szóstka Mielec
ESPES Sparta Warszawa

KS Energetyk Poznań
SPS Sparta Braniewo

SMS Police
Budowlani Łódź SSA

Impel Wrocław
PSPS Chemik Police

UMKS MOS Wola Warszawa
UKS Chemik Olsztyn

  • 6
  • 0
  • 52
  • 0
  • 2