SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 15 października 2012

Tradycyjnie na jesieni w Spale rozgrywane są Turnieje Nadziei Olimpijskich. Od 25 do 28 października zagrają chłopcy z rocznika 1997. Na początku listopada walczyć będą dziewczyny.

Kadra województwa kujawsko-pomorskiego wygrała w Ostródzie turniej dla zawodników z rocznika 1997. Zespół prowadzony przez trenera Jerzego Komorowskiego pokonał po 2:0 pozostałych rywali. Drugie miejsce zajęła ekipa woj. Warmińsko-mazurskiego, a trzecie wielkopolskiego.

- W zawodach wzięli jeszcze udział zawodnicy z województw pomorskiego i łódzkiego. W mojej ocenie w tej kategorii wiekowej, poza czołową dwójką w turnieju w Ostródzie, w walce o czołowe lokaty w kraju w tym roku powinny jeszcze liczyć się kadry z podkarpackiego i śląskiego – powiedział trener Komorowski.

Jego podopieczni zagrali w Ostródzie dodatkowo dwa mecze. Pokonali juniorów Chemika Olsztyn 2:0 oraz przegrali z MDK Warszawa 0:3. – Naszymi rywalami byli zawodnicy o 2-3 lata starsi i grę mojego zespołu chwalili inni szkoleniowcy m.in. Wojciech Góra – dodał Jerzy Komorowski. 22-24 października w Toruniu kadra z Pomorza i Kujaw weźmie udział w konsultacji szkoleniowej. Następnie uda się do Spały. Ekipa jest oparta na zawodnikach Chemika Bydgoszcz, gdzie trenerem zawodników jest Krzysztof Kowalczyk.

Od 25 do 28 października w Spale rozegrany zostanie tradycyjny Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców. Podstawowym celem Turnieju Nadziei Olimpijskich jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. Zawody obserwowane są przez trenerów młodzieżowych kadr Polski.

23 października 2011 roku w finale turnieju chłopców województwo dolnośląskie pokonało łódzkie 2:1 (25:17, 16:25, 17:15) .Trzecie miejsce zajęło kujawsko-pomorskie. W rankingu województw TNO 1. miejsce zajęło mazowieckie.

  • 1
  • 0
  • 42
  • 0
  • 0