SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 20 maja 2016

W Człuchowie rozpoczął się finałowy turniej Mistrzostw Polski Młodzików 2016. Tytułu broni Jastrzębski Węgiel, który rok temu, w Tarnowie Podgórnym pokonał w finale zespół Trefla Gdańsk S.A.

W Człuchowie rozpoczął się finałowy turniej Mistrzostw Polski Młodzików 2016. Tytułu broni Jastrzębski Węgiel, który rok temu, w Tarnowie Podgórnym pokonał w finale zespół Trefla Gdańsk S.A.

To druga w tym roku impreza tej rangi w Człuchowie. Dwa tygodnie temu hala Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościła finałowy turniej MP kadetów, w którym także górą była drużyna z Jastrzębia. Zawody młodzików potrwają do niedzieli 22 maja. Zakwalifikowane drużyny to:

Grupa A

1. AKS V LO Rzeszów
2. TREFL GDAŃSK S.A.
3. AZS 2020 Częstochowa
4. RCS Radom

Grupa B

1. KS Metro Warszawa
2. SUKSS Suwałki
3. Jastrzębski Węgiel S.A.
4. NTS Trójka Nakło

AKS V LO Rzeszów - RCS Radom 2:0 (25:21, 25:17)

W meczu otwierającym finałowy turniej zespół z Rzeszowa pewnie wygrał z RCS Radom. Zawodnicy trenera Jaskulskiego próbowali dogonić wynik w końcówce pierwszego seta, zdobywając cztery kolejne punkty po stanie 18:23, ale różnica okazała się zbyt duża do nadrobienia. W secie numer dwa oglądaliśmy już dominację AKS-u nad rywalem, który na swoje nieszczęście popełniał zbyt wiele błędów.

AKS V LO Rzeszów: Łukasz Ogonowski, Michał Kowal, Jakub Bielak, Michał Adamczyk, Jakub Durski, Adrian Krawczyk, Jakub Dereń (libero); trener: Grzegorz Wisz

RCS Radom: Bartosz Sławiński, Jakub Baranowski, Piotr Skałbania, Oskar Prokopczyk, Marcel Szczęsny, Eryk Domagała, Hubert Bujak (libero) oraz: Dominik Szymański, Jakub Żurowski; trener: Krzysztof Jaskulski

MVP: Łukasz Ogonowski (AKS V LO Rzeszów)

 

Trefl Gdańsk S.A. - AZS 2020 Częstochowa 0:2 (21:25, 26:28)

Pierwszy set meczu Trefla z AZS-em miał swój punt zwrotny po równowadze 13:13, po której na prowadzenie zaczął wysuwać się zespół z Częstochowy, lepiej radzący sobie w ataku i bardziej wystrzegający się własnych błędów. Pierwszą odsłonę zamknęła dopiero czwarta piłka setowa, ale AZS i tak kończył z zapasem (25:21). Drugi set był bardziej wyrównany, a Trefl dwukrotnie miał szansę na odmianę losów spotkania (25:24, 26:25), ale to częstochowianie wyszli z potyczki zwycięsko (22:26).

Trefl Gdańsk S.A.: Mateusz Florczyk, Jakub Szydlik, Dawid Pawlun, Mikołaj Bogucki, Bartosz Weber, Szymon Trojański, Jakub Kraut (libero) oraz: Patryk Ożóg; trener: Ariel Fijoł

AZS 2020 Częstochowa: Kacper Krzyszczyk, Eryk Janelt, Przemysław Kupka, Bartosz Jabłoński, Jan Pogłodziński, Wiktor Madej, Jakub Starczewski (libero) oraz: Mateusz Borkowski, Eryk Frankowski (libero); trener: Przemysław Błaszczyk

MVP: Eryk Janelt (AZS 2020 Częstochowa)

 

KS METRO Warszawa - NTS TRÓJKA Nakło 2:1 (11:25, 25:21, 15:9)

KS METRO Warszawa: Bartłomiej Wójcik, Bruno Puczko-Szymański, Mateusz Jaszczuk, Kacper Rybarczyk, Michał Januszewski, Krzysztof Foroncewicz, Mateusz Stecz (libero) oraz: Jakub Rylski, Piotr Sołdaj, Adam Jasiński, Michał Gaweł (libero); trener: Kamil Sołtykiewicz

NTS TRÓJKA Nakło: Maciej Świtalski, Filip Kuczkowski, Jakub Czerwiński, Borys Leppert, Jakub Jaruzal, Krzysztof Baran, Piotr Szarszewski (libero) oraz: Antoni Kwasigroch, Borys Tacikowski; trener: Artur Siarzchuła

MVP: Bruno Puczko-Szymański (KS Metro Warszawa)


SUKSS Suwałki - JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0 (25:16, 25:16)

SUKSS Suwałki: Bartosz Mikielski, Damian Krakowski, Jakub Hołubowicz, Mateusz Mendak, Jakub Zdancewicz, Jakub Żuchowski, Dawid Rusak (libero); trener Bartosz Jasiński

JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Szymon Rakowski, Patryk Brzenk, Filip Roque De Oliveira, Filip Wieczorek, Dominik Fedak, Patryk Cichosz, Jakub Janicki (libero) oraz: Marek Komorowski, Marcin Kunc, Bruno Masłoń, Jakub Zając; trener: Krzysztof Radajewski

MVP: Jakub Hołubowicz (SUKSS Suwałki)


RCS Radom - AZS 2020 Częstochowa 2:1 (23:25, 25:20, 15:9)

RCS Radom: Bartosz Sławiński, Jakub Baranowski, Piotr Skałbania, Oskar Prokopczyk, Marcel Szczęsny, Eryk Domagała, Hubert Bujak (libero) oraz: Dominik Szymański, Jakub Żurowski; trener: Krzysztof Jaskulski

AZS 2020 Częstochowa: Krzysztof Kacper, Eryk Janelt, Przemysław Kupka, Bartosz Jabłoński, Jan Pogłodziński, Wiktor Madej, Jakub Starczewski (libero) oraz: Szymon Buczek, Jakub Łowejko, Mateusz Borkowski, Eryk Frankowski (libero); trener: Przemysław Błaszczyk

MVP: Oskar Prokopczyk (RCS Radom)


AKS V LO Rzeszów - TREFL GDAŃSK SA 2:0 (25:19, 25:19)

AKS V LO Rzeszów: Jakub Bielak, Łukasz Ogonowski, Michał Kowal, Michał Adamczyk, Jakub Durski, Adrian Krawczyk, Jakub Dereń (libero); trener: Grzegorz Wisz

TREFL GDAŃSK SA: Mateusz Florczyk, Jakub Szydlik, Dawid Pawlun, Mikołaj Bogucki, Bartosz Weber, Szymon Trojański, Jakub Jraut (libero) oraz: Mateusz Maciejewicz, Patryk Ożóg, Dawid Pruszkowski (libero); trener: Ariel Fijoł

MVP: Jakub Dereń (AKS V LO Rzeszów)


NTS TRÓJKA Nakło - JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:1 (25:27, 25:20, 15:13)

NTS TRÓJKA Nakło: Maciej Świtalski, Filip Kuczkowski, Jakub Czerwiński, Borys Leppert, Jakub Jaruzal, Krzysztof Baran, Piotr Szarszewski (libero) oraz: Borys Tacikowski, Antoni Kwasigroch (libero); trener: Artur Siarzchuła

JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Szymon Rakowski, Patryk Brzenk, Filip Roque De Oliveira, Filip Wieczorek, Dominik Fedak, Patryk Cichosz, Jakub Janicki (libero) oraz: Marek Komorowski, Marcin Kunc, Jakub Zając; trener: Krzysztof Radajewski

 

MVP: Jakub Czerwiński (NTS Trójka Nakło)
 

KS METRO Warszawa - SUKSS Suwałki 0:2 (16:25, 17:25)

KS METRO Warszawa: Bartłomiej Wójcik, Bruno Puczko-Szymański, Mateusz Jaszczuk, Michał Januszewski, Patryk Szymański, Krzysztof Foroncewicz, Mateusz Stecz (libero) oraz: Jakub Rylski, Piotr Sołdaj, Kacper Rybarczyk, Jakub Gaweł, Adam Jusiński Dominik Langer; trener: Kamil Sołtykiewicz

SUKSS Suwałki: Bartosz Mikielski, Damian Krakowski, Jakub Hołubowicz, Mateusz Mendak, Jakub Zdancewicz, Jakub Żuchowski, Dawid Rusak (libero); trener Bartosz Jasiński

 

MVP: Damian Krakowski (SUKSS Suwałki)

 

Dalszy harmonogram turnieju:

21.05.2015 (sobota)

9.00       TREFL GDAŃSK S.A. - RCS Radom
10.30     AZS 2020 Częstochowa - AKS V LO Rzeszów
12.00     SUKSS Suwałki - NTS TRÓJKA Nakło
13.30     JASTRZĘBSKI WĘGIEL - KS METRO Warszawa

15.00     mecz o 7. miejsce
16.30     mecz o 5. miejsce
18.00     1. półfinał
19.30     2. półfinał

22.05.2015 (niedziela)

10.00     mecz o 3. miejsce
11.30     mecz finałowy
13.00     ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

Sponsorem Mistrzostw Polski Młodzików  jest PKN ORLEN

Relacje na żywo i retransmisje od oficjalnego rozpoczęcia turnieju na: http://siatkowka.tvcom.pl/ Relacje realizuje bezpłatnie poznańskie Volley Studio, we współpracy z TVcom.pl.

Wyniki aktualizowane na bieżąco na: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=2

Statystyki, dokumentacja zawodów i galerie zdjęć: http://www.vispolska.pl/pzps-2015/

  • 1
  • 0
  • 44
  • 0
  • 0