SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 16 kwietnia 2015

Cztery pierwsze spotkania finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorek mamy już za sobą.

Cztery pierwsze spotkania finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorek mamy już za sobą. W środowej rywalizacji, w hali sportowej Kampusu Wielickiego LTS LEGIONOVIA Legionowo pokonała 3:2 MKS ZRYW-VOLLEY Iława, ENERGA GEDANIA Gdańsk wygrała 3:1 z zespołem PTPS Piła, KS PAŁAC Bydgoszcz bez straty seta zwyciężył w spotkaniu z OKS ORŁEM Malbork, a TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza uległ drużynie BUDOWLANYCH Łódź 1:3.

Po zakończeniu drugiego z dzisiejszych spotkań odbyła się oficjalna ceremonia inaugurująca trwający już turniej. Zawodniczki, trenerów oraz specjalnego gościa ceremonii otwarcia powitali: starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, wiceburmistrz Wieliczki Rafał Ślęczka oraz przedstawiciel PZPS Radosław Ciemięga.

Specjalnym gościem ceremonii otwarcia był Jacek Olszewski, wiceprezes Fundacji Kropla Życia imienia Agaty Mróz Olszewskiej, wspaniałej siatkarki i wielokrotnej reprezentantki Polski. Na inauguracji turnieju pojawił się z córką Lilianną. Obecny był także prezes Fundacji, Mieczysław Barański. Celem Fundacji jest poprawa ochrony zdrowia osób cierpiących na nowotwory krwi i choroby pokrewne. W ramach jej działań edukacyjnych, w trakcie meczu GEDANII z PTPS Piła, na terenie Kampusu Wielickiego miało miejsce spotkanie z wybitnym kardiochirurgiem, prof. Januszem Skalskim.

Na zakończenie ceremonii otwarcia MP Juniorek pokaz swoich umiejętności gimnastycznych dali uczniowie – członkowie UKS Gimnazjum w Wieliczce-Krzyszkowicach, gorąco oklaskiwani przez siatkarki.

Turniej w Wieliczce potrwa do niedzieli.

Harmonogram kolejnych spotkań spotkań jest następujący:

Czwartek, 16.04:
10:00  LTS Legionovia Legionowo – PTPS Piła
12:00  MKS Zryw-Volley Iława – Energa Gedania Gdańsk
16:00  UKS Orzeł Malbork – Budowlani Łódź
18:00  Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza

Piątek, 17.04:
10:00  Energa Gedania Gdańsk – LTS Legionovia Legionowo
12:00  PTPS Piła – MKS Zryw-Volley Iława
16:00  MKS Dąbrowa Górnicza – UKS Orzeł Malbork
18:00 Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz

  • 5
  • 0
  • 40
  • 0
  • 0