SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 19 marca 2014

- To będzie miły powrót do tego pięknego miasta - mówi trener juniorek UMKS MOS Wola Warszawa, Artur Wójcik. Od 2 do 6 kwietnia w Kętrzynie rozegrane zostaną MP juniorek. Przed rokiem odbył się krajowy czempionat kadetek, w którym stołeczny zespół zajął piąte miejsce.

- Bardzo mile wspominamy ubiegłoroczny pobyt w Kętrzynie. Mistrzostwa Polski kadetek były imprezą udaną. Gospodarze postarali się, żeby wszystko zostało perfekcyjnie przygotowane. Dlatego też chętnie wrócimy do tego pięknego miasta – mówi trener UMKS MOS Wola Warszawa, Artur Wójcik. Przed rokiem jego podopieczne zajęły piąte miejsce po zwycięstwie nad MKS San Pajda Jarosław 3:1 (25:14, 25:16, 19:25, 25:23).

Tym razem – od 2 do 6 kwietnia – w Kętrzynie rozegrane zostaną finały mistrzostw Polski juniorek. Dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup tego czempionatu.

- Na tym etapie nie ma już słabych drużyn. Także nie podejmuję się odpowiadania na pytanie czy losowanie było dla nas dobre, czy złe – dodaje Artur Wójcik.

MOS z warszawskiej Woli jest od wielu lat znany z doskonałej pracy z młodzieżą. Jednak na krajowej arenie większe sukcesy odnosili chłopcy, grający w różnych kategoriach młodzieżowych.

- W 2012 roku nasze dziewczyny były piąte w Polsce wśród młodziczek i kadetek. W pewien sposób więc akcentujemy swoją obecność w kraju. Przed rokiem po piątej lokacie w Kętrzynie pozostał mały niedosyt. Przegrywaliśmy końcówki ważnych spotkań w grupie. Aspiracje mieliśmy trochę większe – podkreśla Artur Wójcik.

Przed rokiem w Kętrzynie UMKS MOS Wola prowadził z Impelem Gwardią Wrocław 2:1 oraz 23:21 i przegrał tę partię, a następnie tie breaka.

W drużynie warszawskiej grała wówczas Paulina Bałdyga, jedna z siedmiu mistrzyń Europy kadetek, które wystąpiły w Kętrzynie. W tym sezonie do stołecznej drużyny dołączyła inna złota medalistka kontynentalnego czempionatu Paulina Smarzek. – Jest to bardzo wszechstronna zawodniczka z powodzeniem może grać jako przyjmująca i atakująca – mówi Artur Wójcik.

W turnieju półfinałowym warszawski zespół w grupie I pokonał po 3:0 MKS Zryw-Volley Iława oraz UKS Barnim Goleniów i przegrał z KS Pałac Bydgoszcz 1:3.

Podział na grupy MP juniorek w Kętrzynie (2-6 kwietnia)
Grupa A: Silesia MKS MOSiR Mysłowice, MKS MOS Wieliczka, Energa Gedania Gdańsk, UMKS MOS Wola Warszawa
Grupa B: KS Pałac Bydgoszcz, MKS Świdnica, UKS Orzeł Malbork, PTPS Piła

  • 2
  • 1
  • 40
  • 0
  • 0