SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 14 kwietnia 2013

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz pokonały w meczu o 3. miejsce Spartę Warszawa 3:0. Tym samym podopieczne trenera Macieja Kromrycha wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz pokonały w meczu o 3. miejsce Spartę Warszawa 3:0. Tym samym podopieczne trenera Macieja Kromrycha wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski.

Mecz o trzecie miejsce lepiej rozpoczęły zawodniczki Pałacu. Po dobrej serii na zagrywce Eweliny Janickiej bydgoszczanki wygrywały już 13:6. Siatkarki Pałacu grały zdecydowanie lepiej w każdym elemencie i nie dawały żadnych szans swoim rywalkom. Sparta pomagała tylko bydgoskiemu zespołowi w powiększaniu dorobku punktowego popełniając wiele błędów. Warszawianki przegrały wysoko do 15.

Chociaż w drugiej odsłonie pierwsze akcje należały do warszawskiej drużyny, która objęła prowadzenie 3:1, to po bloku Eweliny Janickiej oraz asach serwisowych Katarzyny Szostak wynik zmienił się na korzyść Pałacu 7:4. W szeregi Sparty wkradła się niemoc w ataku, dziewczyny nie radziły sobie w obronie ani w przyjęciu. Oddawały rywalkom piłki „ za darmo” co skutecznie wykorzystywały zawodniczki Bydgoszczy 25:14.

Po zmianie stron początek znowu należał do Sparty, która po asie serwisowym Joanny Pogorzelskiej prowadziła 5:3. Dobre obrony oraz skuteczna gra na siatce bydgoskiej drużyny odwróciły wynik. Zawodniczki Pałacu do końca meczu kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Pokonały Spartę i wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski.

MUKS Sparta Warszawa – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (15:25, 14:25, 19:25)

MVP: Kinga Dybek

MKS Sparta Warszawa: Marta Duda, Joanna Sałyga, Patrycja Tomczyk, Joanna Pogorzelska, Anna Widera, Weronika Szafraniak, Zuzanna Kucińska (libero) oraz Klaudia Jankowska, Karolina Sidor, Agata Baranowska, Chiara Jankowska

KS Pałac Bydgoszcz: Kinga Dybek, Paulina Głaz, Ewelina Janicka, Zuzanna Pieczka, Katarzyna Szostak, Aleksandra Torbusińska, Anna Korabiec (libero) oraz Marta Ciesiulewicz

 

W meczu o 7. miejsce UKS Barnim Goleniów pokonał po tie-breaku STS Sandecję Nowy Sącz.

UKS Barnim Goleniów - STS Sandecja Nowy Sącz 3:2 (25:23, 14:25, 26:24, 23:25, 15:13)

MVP:Katarzyna Głuchowska

W meczu o 5. miejsce lepsze okazały się zawodniczki MKS-u Dąbrowy Górniczej, które pokonały MKS MOS Wieliczkę 3:0.

MKS Dąbrowa Górnicza- MKS MOS Wieliczka 3:0 (25:17, 25:20, 25:17)

MVP: Bożena Wylężek

  • 4
  • 0
  • 37
  • 0
  • 0