SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 22 marca 2011

- KS Pałac to jest niezwykłe miejsce. Tutaj ludzie nawzajem się wspierają. Nikt nikomu niczego nie zazdrości - mówi trener złotych medalistek mistrzostw Polski juniorek Maciej Kromrych

- KS Pałac to jest niezwykłe miejsce. Tutaj ludzie nawzajem wspierają się. Nikt nikomu niczego nie zadrości - mówi trener złotych medalistek mistrzostw Polski juniorek Maciej Kromrych i dodaje, że na sukces złożyła się praca wielu ludzi, również szkoleniowca GCB Centrostal Piotra Makowskiego, który wielokrotnie służył swoją radą i doświadczeniem.

W niedzielę w Tomaszowie Lubelskim KS Pałac Bydgoszcz pokonał w finale MUKS Spartę Warszawa i obronił złoty medal krajowego czempionatu juniorek. - Pałac powstał w 1982 roku i byłem jednym z założycieli klubu. Zdobyliśmy trzynaście medali w kategoriach młodzieżowych w tym osiem juniorskich. Juniorki cztery razy stawały na najwyższym stopniu podium. Były też trzy srebrne oraz jeden brązowy medal - wspomina wiceprezes Pałacu Waldemar Sagan. Bydgoskie siatkarki po złote medale sięgały w 1994, 2006, 2010 i 2011 roku. W gronie najlepszych w kraju juniorek były m.in. Ewa Kowalkowska, Joanna Bednarek, Monika Naczk, Justyna Łunkiewicz, Katarzyna Wysocka, Patrycja Polak, Agata Skiba. Zawodniczki kontynuowały kariery w Centrostalu lub innych polskich klubach.

Waldemar Sagan informuje, że nabór do sekcji siatkówki prowadzi się od czwartej klasy szkoły podstawowej. Są kategorie dzieci, młodziczek, kadetek i juniorek. W sumie szkoleniem objętych jest około 160 zawodniczek. Przed rokiem zespół Pałacu prowadził również Maciej Kromrych. Drugim trenerem, podobnie jak w Tomaszowie Lubelskim, był Rafał Gąsior. - Tutaj nie ma tak, że każdy myśli o swoim ogródku. Są ludzie odpowiedzialni za szkolenie, za przygotowanie strojów, znalezienie sponsorów czy kontakt z mediami. Klub bardzo mocno wspiera młodzież. Złoty medal jest sukcesem wielu ludzi. W Pałacu stworzono atmosferę pracy i wielkiej rywalizacji - podkreśla trener Maciej Kromrych.

Do Tomaszowa Lubelskiego pojechało 15 zawodniczek. - Nie wszystkie zmieściły się do składu, ale cała piętnastka brała udział w przygotowaniach, grała w sparingach i zabierając ze sobą wszystkie dziewczyny chcieliśmy podkreślić jak ważną rolę pełniły one w klubie. Piętnaście naszych siatkarek otrzymało medale - dodaje trener Maciej Kromrych.

Kadra KS Pałac na MPJ: Marta Biedziak, Natalia Mikosz, Zuzanna Czyżnielewska, Ewelina Frąszczak, Paulina Brzoska, Katarzyna Szostak, Justyna Sosnowska, Emilia Potempa, Emilia Mucha, Ewelina Krzywicka, Paula Mrówczyńska, Anna Korabiec, Sandra Tomecka, Katarzyna Narkowicz i Zuzanna Gapińska.

  • 3
  • 1
  • 36
  • 0
  • 0