SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 24 marca 2013

- Finałowe spotkanie nie będzie dla rzeszowskiej drużyny łatwe - zapowiada zawodnik częstochowskiego klubu Bartosz Bednorz, MVP sobotniego półfinałowego meczu z KS Metro Warszawa. Exact Systems Norwid i AKS V LO I już raz spotkały się w Leżajsku w MPJ. W pierwszym dniu turnieju wygrali rzeszowianie.

pzps.pl: W świetnym stylu pokonaliście w półfinale KS Metro Warszawa 3:1 i w niedzielę zagracie w finale mistrzostw Polski juniorów z AKS V LO I Rzeszów. Po raz kolejny pokazaliście, że dzięki zespołowości można osiągnąć sukces.
Bartosz Bednorz: Przed meczem półfinałowym byliśmy bojowo nastawieni, ze względu na to, że doszły do nas słuchy o tym jak to przeciwnik jest pewny zwycięstwa z nami. Osobiście nie toleruję takiego zachowania, zresztą tak jak i cały nasz zespół.

- Trzy sety zagraliście bardzo dobrze. Jedynie w trzeciej partii prezentowaliście się trochę słabiej. Za to w czwartej partii nie pozostawiliście złudzeń komu należy się gra w finale MPJ.
- Powiedzieliśmy sobie, że to co było w trzeciej partii zostawiamy za sobą i skupiamy się na czwartym secie. Wychodzimy na boisko i prezentujemy kawał dobrego rzemiosła siatkarskiego.

- Z perspektywy tych czterech meczów, który był najtrudniejszy? Czy w niedzielę czeka Was ten najważniejszy?
- Każde spotkanie zmuszało nas do sporego wysiłku. Z meczu na mecz jest coraz ciężej, bo zmęczenie daje znać o sobie. Jednak wiemy, że z każdym dniem waga spotkania wzrasta. Dlatego najważniejsze spotkanie czeka nas w niedziele.

- W niedzielę zagracie w finale MPJ. Będziecie bronić tytułu mistrzowskiego. Waszym przeciwnikiem będzie AKS V LO I Rzeszów, poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko. 
- Niestety łatwo nie będzie, ale jedyne co mogę obiecać to, to że pokażemy kawał dobrej siatkówki jak przystało na finał.

- Jak musicie zagrać w niedzielę, aby jak to powiedział ostatnio Mateusz Bieniek zawisły na waszych piersiach złote medale?
- Musimy wyjść z bojowym nastawieniem zapominając o tym, co było wcześniej, bo najważniejsze dopiero przed nami.

Wyniki IV dnia MPJ:
Mecze o miejsca 5-8

Jastrzębski Węgiel II - TS Volley Rybnik 3:1 (20:25, 25:19, 25:16, 25:20)
AZS UWM Olsztyn - UKS Tempo-25 Olsztyn 2:3 (9:25, 20:25, 25:20, 25:20, 12:15)

Mecze o miejsca 1-4
KS Metro Warszawa - Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (23:25, 18:25, 25:18, 13:25)
EKS Skra Bełchatów - AKS V LO I Rzeszów 0:3 (22:25, 20:25, 17:25)

Program V dnia MPJ: (Pierwszy mecz o 7 miejsce rozpocznie się o godzinie 10.00, kolejne mecze odbywać się będą 45 minut po zakończeniu wcześniejszego)
Mecz o 7 miejsce TS Volley Rybnik - AZS UWM Olsztyn
Mecz o 5 miejsce Jastrzębski Węgiel II - UKS Tempo-25 Olsztyn
Mecz o 3 miejsce KS Metro Warszawa - EKS Skra Bełchatów
Mecz o 1 miejsce  Exact Systems Norwid Częstochowa - AKS V LO I Rzeszów

  • 2
  • 0
  • 36
  • 0
  • 0