SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Mariusz Szyszko, 10 grudnia 2022

Mistrzostwa EEVZA U17 dziewcząt: Polska - Łotwa

Reprezentacja Polski U17 dziewcząt w ostatnim meczu Mistrzostw Europy Wschodniej pokonała 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) z gospodyniami turnieju – drużyną Łotwy. Biało-Czerwone wygrały tegoroczną EEVZĘ i awansowały do mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu na Węgrzech i w Serbii. 

Zespół prowadzony przez Krzysztofa Janczaka wygrał wszystkie pięć meczów 3:0.

Patronem młodzieżowych reprezentacji Polski i programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest PKN ORLEN. 

Polska - Łotwa 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)

Do awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy Polki potrzebowały wygranego seta z reprezentacją Łotwy. - Gramy o zwycięstwo. Nie ma mowy o żadnej kalkulacji, przyjechaliśmy do Dyneburga wygrać turniej kwalifikacyjny i wszystkie mecze. Uczulałem dziewczyny, że taki jest cel na dzisiaj - zwycięstwo. Wierzę, że moje siatkarki rozumieją stawkę meczu i pokażą na co je stać - powiedział przed pierwszym gwizdkiem trener Krzysztof Janczak.

Początek meczu był wyrównany. Nasze siatkarki wyszły na prowadzenie 9:4 przy zagrywce Weroniki Janusz i po świetnych kontratakach Barbary Grejman i Nataszy Ornoch. Polki nie zwalniały tempa i po kolejnych dobrych rozegraniach Nadii Siudy i kombinacyjnych atakach prowadziły 19:9. Zwycięstwo w pierwszej partii, turnieju i awans do ME przypieczętował skuteczny atak z prawego skrzydła Hanny Kaczyńskiej. W drugim secie trener Krzysztof Janczak utrzymał na boisku wyjściowy skład, a jego siatkarki odwdzięczyły się skuteczna grą pewnie ogrywając Łotyszki. Trzecia partia była najbardziej wyrównana, ale w kluczowych momentach nasze siatkarki pokazywały kto w tym tygodniu rządził w Dyneburgu. Polki bez straty seta wygrały doroczny turniej Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej. Gratulujemy!

Statystyki meczowe: POL_LAT.jpeg

Wyniki wszystkich spotkań oraz tabele: https://www.cev.eu/national-team/age-group-championships/u17w-2023/zonal-1st-round/#eevza

  • 13
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0