SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, fot. KamPas Sport - Kamil Pastusiak., 10 sierpnia 2022

Zupełnie nowy przystanek na mapie polskiej siatkówki plażowej

Już niebawem polska siatkówka plażowa zawita w zupełnie nowy rejon Polski. Jako ostatni do kalendarza turniejów eliminacji mistrzostw Polski dołączył ten w Chełmie, gdzie rozegrany zostanie PKO Chełm Grand Prix Polski. Będzie to ostatni sprawdzian przed finałowym turniejem mistrzostw Polski we Wrześni.

PKO Chełm Grand Prix Polski to zupełnie nowe wydarzenie w polskiej siatkówce plażowej. Turniej rankingowy eliminacji Polski potwierdzony został w trakcie obecnego sezonu - w połowie lipca. Mimo to spodziewać się można bardzo ciekawego siatkarskiego doświadczenia. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna będzie m.in. duża część grupy organizatorów, odpowiedzialna za tworzenie fenomenalnych turniejów w Przysusze.

- To dla nas zupełna nowość, wyjście z organizacją turnieju poza Przysuchę. Dlatego sami jesteśmy bardzo ciekawi tego wydarzenia. Zrobimy wszystko, by każdy wyjechał z Chełma bardzo zadowolony, a PKO Chełm Grand Prix Polski zapisał się w pamięci wszystkich uczestników, kibiców, a także mieszkańców miasta. Musimy nauczyć się nowego miejsca. W Przysusze - po tylu latach - niemal z zamkniętymi oczami mogliśmy działać w terenie, tu będzie zupełnie inaczej. Jednak jestem pewny, że przy współpracy z miastem Chełm, wszystko się w pełni uda i turniej będzie organizacyjnym sukcesem - powiedział Piotr Skiba, główny organizator chełmskiego wydarzenia.

Rozgrywki toczyć się będą przy miejskiej hali sportowej, znajdującej się przy ul. Granicznej. W niej znajduje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obecnie na tym terenie niewiele może wskazywać, że odbędzie się tam takie wydarzenie. W tym tygodniu jednak powstaną już dwa pierwsze boiska do siatkówki plażowej, a na początku kolejnego dwa następne. 

Turniej zostanie rozegrany w przed ostatni weekend sierpnia (w dniach 19-21). Tradycyjnie w piątek rozegrane zostaną eliminacje, a od soboty toczyć się będzie walka w turnieju głównym. Zgłoszenia do wydarzenia trwają nadal, ale już teraz wiadomo, że do Chełma zawita cała czołówka krajowych duetów siatkówki plażowej.

Nie zabraknie także par kadrowych. Do Chełma zawitają m.in. Mateusz Florczyk i Jakub Szałankiewicz, którzy mają na koncie medale w turniejach z cyklu Beach Pro Tour Futures (złoto w Białymstoku i srebro w Mysłowicach) oraz Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, którzy w tym sezonie częściej występują poza granicami Polski. W Mysłowicach udało im się wywalczyć brązowe medale. W Beach Pro Tour rozgrywanym na warszawskiej Moncie złoto wywalczyli Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, a brąz Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk i oba teamy będzie można również oglądać w Chełmie.

Wstęp na każdy dzień turnieju jest bezpłatny.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Chełm. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie - "Lubelskie smakuj życie!" oraz "Z dumą wspieramy sport".

  • 9
  • 0
  • 4
  • 0
  • 0