SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk , Fot. Piotr Sumara, 15 maja 2022

MP juniorek młodszych - Kętrzyn 2022. Brąz dla Wieżycy

W Kętrzynie rozgrywane są finały mistrzostw Polski juniorek młodszych. Ostatniego dnia turnieju - w niedzielę - poznamy medalistów.  Brąz wywalczyła drużyna GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Sponsorem turnieju i mecenasem młodzieżowej siatkówki jest PKN ORLEN.

Oficjalna strona mistrzostw: https://kadetkimmp.volleystation.com/

Dotychczasowe wyniki mistrzostw Polski Kętrzyn 2022: https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/217-artykuly/22517-mp-juniorek-mlodszych-ketrzyn-dzien-4

W sobotę rozegrane zostały mecze o piąte i siódme miejsce, a także półfinały. Niespodzianek nie było i o mistrzostwo rywalizować będą zwycięzcy grup, czyli MKS SMS Kalisz i ENEA Energetyk Poznań. Najpierw jednak na boisko wyjdą zespoły GKS Wieżyca 2011 Stężyca i TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec, a stawką spotkania będzie brązowy medal mistrzostw Polski. O godzinie 13:30 rozpocznie się mecz o złoto.

Transmisja: 

Mecz o 3. miejsce

GKS Wieżyca 2011 Stężyca - TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec 3:2 (25:22, 25:23, 22:25, 23:25, 15:12), MVP: Aleksandra Liedke

Mecz o trzecie miejsce lepiej rozpoczęły siatkarki ze Stężycy, bo od prowadzenie 5:1. Stal Śrubiarnia to najwaleczniejsza drużyna w finałach i już wcześniej pokazała faworytom, że łatwo punktów nie oddaje. Po serwach Oliwii Caputy odrobiła większość strat (4:5), a po asie Zuzanny Wai był remis (6:6). GKS Wieżyca znów odskoczyła na pięć punktów, ponieważ siatkarki z Żywca miały kłopoty z przyjęciem zagrywek Mai Malinowskiej. 

Ale Stal Śrubiarnia nie odpuszczała. Skuteczne ataku Caputy i Wai, a także kilka błędów rywalem sprawiło, że był remis 21:21. Na więcej w tym secie zawodniczek z Żywca nie było już stać i prowadzenie w spotkaniu objął GKS Wieżyca. Drugi set był jeszcze bardziej zacięty. Siatkarki Stali kapitalnie broniły i faworytowi, bo za takiego uważany był zespół ze Stężycy, każdy punkt musiał wyszarpywać. Przegrywał 4:8, ale szybko odrobił straty. Żaden z rywali nie był w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty, a o sukcesie Wieżycy zdecydowały dwa kolejne błędy w ataku Caputy i skuteczność Martyny Podlaskiej oraz Julii Hewelt.

Ale z dziewczyny z Żywca nigdy się nie poddają. W trzecim secie grały jeszcze lepiej, jeszcze ofiarniej i skuteczniej. Kornelia Bul doskonale rozgrywała, a skrzydłowe zdobywały punkty. Stal prowadziła od początku i nie pozwoliła przeciwniczkom zbliżyć się. Było 10:5, 17:11 i wtedy Wieżyca miała najlepszy okres, odrabiając cztery punkty. Więcej nie była w stanie zrobić i wygrywała w meczu tylko 2:1.

Mecz był niezwykle emocjonujący i zacięty. Siatkarki z Żywca w obronie były wszędzie, naprawdę rzadko zdarzało się, żeby po ataku rywalek piłka dotknęła boiska. A ataku ryzykowały i w miarę upływu czasu robiły coraz mniej błędów. W czwartej partii znów miały inicjatywę (11:5). Zawodniczki ze Stężycy nie poddawały się i dogoniły Stal (18:18). Rozegrała się Emilia Malkiewicz i to ona w końcówce zdobywała najważniejsze punkty, a nagrodą był tie-break.

W nim walka była jeszcze bardziej zacięta. Żywczanki prowadziły od początku i to coraz wyżej - zmiana stron była przy wyniku 8:4. Ale przy wyniku 12:9 stanęły. Duża w tym rola Malinowskiej, która nie tylko posyłała trudne serwy (as na 14:12), ale też popisała się kapitalnymi obronami. Zaczął działać blok Wieżycy i to dla tej drużyny należała końcówka. Trudno napisać, że Wieżyca zasłużenie wygrała, bo tak naprawdę oba zespoły zasłużyły na ten brąz.

Zdjęcia z meczu o trzecie miejsce: https://www.pzps.pl/pl/nowe/galeria/416-siatkowka-krajowe-mlodziez/613-2022-05-14-mp-juniorek-mlodszych-ketrzyn-2022-mecz-o-braz

  • 11
  • 2
  • 8
  • 0
  • 0