SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara, Justyna Matjas, 15 maja 2022

MP juniorek młodszych - Kętrzyn 2022. Złoty Energetyk

W rozgrywanych w Kętrzynie mistrzostwach Polski juniorek młodszych znamy już kolejność na miejscach od trzeciego do ósmego. Na zakończenie poznaliśmy złotego medalistę, którym został zespół ENEA Energetyk Poznań. Sponsorem turnieju i mecenasem młodzieżowej siatkówki jest PKN ORLEN.

Oficjalna strona mistrzostw: https://kadetkimmp.volleystation.com/

Obaj finaliści dotychczas są niepokonani: wygrali swoje grupy, a półfinałach zwyciężyły po 3:1: kaliszanki pokonały GKS Wieżyca 2011 Stężyca, a poznanianki - Stal Śrubiarnię Żywiec. Mecz zaczął się kwadrans później niż planowano, ponieważ przedłużyło się spotkanie o brązowy medal.

Oto wyniki wcześniejszych spotkań: https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/217-artykuly/22517-mp-juniorek-mlodszych-ketrzyn-dzien-4

MKS SMS Kalisz - ENEA Energetyk Poznań 1:3 (22:25, 25:20, 21:25, 21:25), MVP: Karolina Nadera

Energetyk to najbardziej pechowy zespół w finałach mistrzostw Polski, gdyż we wcześniejszych meczach stracił z powodu kontuzji dwie kluczowe zawodniczki. Mimo to awansował do finału z kompletem zwycięstw. Naprzeciw stanął MKS SMS, uważany za faworyta i dysponujący najbardziej wyrównaną kadrą. Pokazał to półfinał, w którym świetną zmianę dała Patrycja Łagida, MVP spotkania.

Zmiany dokonane przez Marcina Widerę, trenera MKS-u, przyniosły efekt, bo jego drużyna przede wszystkim zaczęła skuteczniej atakować. Sobanty wsparły Oliwia Nastawska, Dombrowska i Łagida, a Antonina Serafinowska dodawała punkty blokiem. Kaliszanki uzyskały wysoką przewagę i mimo ambitnej postawy przeciwniczek wyrównały wynik meczu.

W poprzednich rundach kaliszanki dwa razy przegrywały 0:1, lecz później już dominowały. Ale w finale trafiły na rywala też niepokonanego w kętrzyńskim turnieju. Energetyk był dobrze zorganizowany, a różnicę w warunkach fizycznych nadrabiał doskonałą obroną i skutecznością na szybko rozegranych piłkach. W trzecim secie prowadził od początku, lecz MKS odrobił straty (19:19). W wygranej drużynie z Poznania pomogły asy Kingi Ziółkowskiej (23:20) i Nadery (25:21).

Zanosiło się więc na niespodziankę i tak się stało... W ostatnim secie poznanianki prowadziły niemal od początku. Świetnie grała Nadera, który do punktów zdobywanych atakiem dokładała asy. Kaliszanki goniły, walczyły bardzo ambitnie, ale w niedzielę nie znalazły sposobu na Energetyka. MKS odrobił połowę z sześciu punktów, ale wtedy rolę liderki wzięła na siebie Nadera, zdobywając trzy ostatnie punkty w turnieju i pieczętując mistrzostwo Polski.

Galeria zdjęć z meczu finałowego

  • 12
  • 2
  • 9
  • 1
  • 1