SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara, Justyna Matjas, 14 maja 2022

MP juniorek młodszych - Kętrzyn 2022: dzień 4.

W rozgrywanych w Kętrzynie finałach mistrzostw Polski juniorek młodszych trwa decydująca faza. W sobotę poznaliśmy drużyny, które zajęły piąte i siódme miejsce oraz finalistów. Sponsorem turnieju i mecenasem młodzieżowej siatkówki jest PKN ORLEN.

Oficjalna strona mistrzostw: https://kadetkimmp.volleystation.com/

W piątek zakończyły się rozgrywki w grupach. Emocji było bardzo dużo, a do półfinałów awansowały MKS SMS Kalisz, ENEA Energetyk Poznań (oba z kompletem wygranych), a z drugich miejsc GKS Wieżyca 2011 Stężyca i Stal Śrubiarnia Żywiec. Cztery pozostałe drużyny zagrały w sobotę o miejsca 5. i 7. 

Tutaj dotychczasowe wyniki mistrzostw Polski w Kętrzynie.

Oto program dwóch ostatnich dni turnieju:

Transmisja: 

Sobota

Mecz o 7. miejsce:

#Volley Wrocław - MKS Dwójka Zawiercie 0:3 (24:26, 22:25, 20:25), MVP: Zofia Brzoza

Siódme miejsce w mistrzostwach Polski zajęła Dwójka Zawiercie, która pokonała #Volley Wrocław. Choć grały dwie teoretycznie najsłabsze zespoły w turnieju, mecz był naprawdę interesujący. We wszystkich setach prowadziły zawiercianki, ale nawet siedmiopunktowa przewaga nie była bezpieczną. Tak było w trzeciej partii, gdy z 20:13 zrobiło się 20:20. Bardzo dobrze grała Zofia Brzoza, przyjmująca Dwójki, która wróciła do zespołu po kontuzji kciuka i została wybrana na najlepszą zawodniczkę.

Mecz o 5. miejsce

Pałac Bydgoszcz - LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25:20, 25:17, 25:27, 25:20), MVP: Ewelina Franz

Spotkanie o piąte miejsce zaczęło się od wyraźnej dominacji Pałacu, który bez większych problemów wygrał dwa sety. W trzecim prowadził 20:17, a wtedy serwować zaczęła Aleksandra Walczak. Robiła to tak dobrze, że rywalki nie potrafiły wyprowadzić skutecznego ataku. Doszło do emocjonującej końcówki, w której lepsza była Legionovia i mecz się przedłużył. W czwartej partii było podobnie jak w początkowych: Pałac odskakiwał na kilka punktów, jednak pojawiały się kłopoty z przyjęciu i przewaga się zmniejszała. Bydgoszczanki zdołały się poderwać, powiększyć prowadzenie po atakach Eweliny Franz i cieszyć się z piątej lokaty w mistrzostwach Polski.

Półfinały

MKS SMS Kalisz - GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:1 (20:25, 25:22, 25:16, 25:12), MVP: Patrycja Łagida

Pierwszy półfinał zaczął się może nie sensacyjnie, ale zaskakująco, bo od zwycięstwa GKS-u Wieżyca, który faworytem nie był. MKS SMS stracił drugiego seta w finałowym turnieju w Kętrzynie. Zasłużenie, bo rywalki były wtedy lepsze. Znakomicie spisywała się Maja Malinowska, kończąca ataki mimo podwójnego bloku. Oba zespoły świetnie broniły, choć w ofensywie zawodniczki nie wstrzymywały ręki. GKS Wieżyca na dłuższym dystansie nie zdołał dotrzymać kroku zespołowi z Kalisza, który grał coraz lepiej. Świetną zmianę dała Patrycja Łagida, w tym spotkaniu rezerwowa atakującą, a w reprezentacji Polski - przyjmująca. Teraz wraca po długim leczeniu kontuzji. Klara Kempfi znalazła liderkę w ataku, a dodatkowo Łagida bardzo dobrze serwowała. Trzeci i czwarty set zaczynał się od wysokiego prowadzenia MKS-u, a wtedy gra się łatwiej. Emocji już praktycznie nie było, kaliszanki dominowały bardzo wyraźnie i zasłużenie awansowały do finału.

Stal Śrubiarnia Żywiec - ENEA Energetyk Poznań 1:3 (20:25, 18:25, 26:24, 21:25), MVP: Kinga Ziółkowska

Drugi półfinał zaczął się dramatycznie, ponieważ kontuzji doznała Julia Urbaniak. Atakująca Energetyka przy wyniku 17:14 skręciła staw skokowy i została zniesiona z boiska. Jej koleżanki nie załamały się i powiększyły przewagę do sześciu punktów (21:15), a później objęły prowadzenie w meczu. Drugi set był bez historii. Obie drużyny grały bardzo dobrze w obronie, dlatego oglądaliśmy wiele długich wymian. Więcej argumentów w ofensywie miał Energetyk i to on był lepszy, a wyróżniały się przyjmujące: Karolina Nadera i Maja Michalak. Gdy wydawało się, że zespół z Poznania bez kłopotów wywalczy awans do finału, ambitne siatkarki z Żywca zaczęły pogoń. W trzecim secie odrabiały mozolnie straty, by doprowadzić do remisu 22:22. Następnie obroniły setbola (24:24) i zdobyły dwa kolejne punkty, doprowadzając do czwartej partii. Zaczęły ją od prowadzenia 6:2, lecz nie potrafiły utrzymać. Walczyły niesamowicie, jednak Energetyk był skuteczniejszy i to on zagra o mistrzostwo Polski z MKS-em SMS Kalisz.

Niedziela

Mecz o 3. miejsce

GKS Wieżyca 2011 Stężyca - Stal Śrubiarnia Żywiec, godzina 11

Finał

MKS SMS Kalisz - ENEA Energetyk Poznań, godzina 13:30

  • 8
  • 2
  • 16
  • 0
  • 1