SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar, fot. Piotr Sumara, 19 października 2020

MP Juniorek Młodszych Wieliczka 2020: wypowiedzi trenerów

W Wieliczce zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych 2020. Po pięciu dniach zmagań dziewcząt z tytułem mistrzowskim i złotymi medalami na szyjach z Małopolski wyjechały siatkarki Energi MKS SMS Kalisz, które w finale pokonały UKS Atenę Warszawa. Brązowe medale wywalczyły siatkarki VLO Developresu Rzeszów. Sponsorem turnieju i reprezentacji młodzieżowych jest PKN Orlen. Turniej podsumowali trenerzy medalistek.

Grzegorz Kowalczyk, trener Energi MKS SMS Kalisz - mistrzyń Polski juniorek młodszych 2020:

Powiem szczerze: myślałem, że ten finał będzie trwał dłużej. Moje zawodniczki przewidywały, że zagramy cztery sety i wygramy 3:1, tak jak w poprzednich spotkaniach na tym turnieju. Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie z zespołem Ateny. Dziewczyny wykonały nasze założenia przedmeczowe i dzięki temu ten mecz finałowy ułożył się tak jak się ułożył. Myślę, że ten turniej był wyrównany jeśli chodzi o przeciwników. My jako zespół też mieliśmy problemy - nasza podstawowa rozgrywająca w pierwszym meczu doznała kontuzji, co było dla nas sporym problemem, bo musieliśmy zagrać z siatkarką dwa lata młodszą w pierwszym składzie. Było to pewne utrudnienie i zaskoczenie, ale Klara Kempfi dała radę i jestem naprawdę zadowolony z tego jak nasza gra wyglądała.

Plany na przyszłość? Gramy tym zespołem młodzieżowym w drugiej lidze. Na pewno chcemy się rozwijać. Jeśli chodzi o same rozgrywki to na razie nie stawiamy sobie jeszcze żadnych celów, bo musimy odpocząć chwilę po tym sezonie, który był mocno wyczerpujący. Musimy złapać chwilę oddechu, ale po tym turnieju myślę, że musimy sobie stawiać poprzeczkę wysoko, żeby nadal mieć o co walczyć.

19749e

Artur Wójcik, trener UKS Ateny Warszawa - wicemistrzyń Polski juniorek młodszych 2020:

Chyba zagraliśmy troszeczkę słabiej ten finał niż poprzednie spotkania. Może to było zmęczenie turniejem, a może to przeciwnik zagrał bardzo dobrze, bo ciężko było nam znaleźć sposób, żeby się przeciwstawić. Ale i tak bardzo się cieszymy, bo jest to nasz czwarty medal z rzędu, rok po roku z tą grupą, więc widać, że nasza praca jest solidnie wykonywana. Energa Kalisz to bardzo dobry zespół, mają wiele reprezentantek Polski i widać, że udźwignęły ten mecz o stawkę, nie było tutaj sytuacji, że zagrały słabiej. Naprawdę wielkie gratulacje dla naszego przeciwnika.

Plany na przyszłość? Przez tę pandemię ciężko jest nam układać plany. Zaczęliśmy już kolejny sezon, w dwóch różnych kategoriach wiekowych dziewczyny grały, bo część z nich jest jeszcze kadetkami, a część już juniorkami, więc takie lekkie zamieszanie było, ale fajnie że daliśmy radę dokończyć sezon, bo to jest szczególnie ważne dla tych siatkarek, że udało się te rozgrywki zakończyć.

19749d

Michał Łukasiewicz, trener VLO Developresu Rzeszów - brązowych medalistek mistrzostw Polski juniorek młodszych 2020:

Mecz o brąz był na pewno ciężki, bo stawka wiadomo, też była wysoka. Najważniejsze było dla nas utrzymanie chłodnych głów i wykonywanie zadań taktycznych. Liczyliśmy na to, żeby ten mecz rozegrać w pełni, żeby być zdrowymi na to spotkanie, więc przez cały turniej zwracaliśmy uwagę na to nasze zdrowie i udało się. Naszą siłą w tym sezonie jest na pewno mentalność. Dziewczyny w każdym meczu grają o każdą piłkę, nie ma dla nich piłek straconych co nas bardzo cieszy, ponieważ nad tym elementem pracowaliśmy od samego początku. Nie ukrywam, że rozpoczynając sezon nie do końca kolorowo to wszystko wyglądało, ale to co najważniejsze w naszym sporcie, zawodniczki po prostu tworzą zespół. LTS Legionovia to był dla nas trudny przeciwnik, to drużyna z którą nigdy nie jest łatwo. Każdy miał tutaj braki kadrowe, my również. Spodziewaliśmy się trudnej walki, ale zagraliśmy swoje, a w tym meczu najważniejsze były nasze głowy. Utrzymaliśmy nerwy na wodzy i to nam się po prostu udało - chociaż "udało się" to złe sformułowanie. Dziewczyny po prostu to zrobiły, wierzyły w to od samego początku i zwyciężyły. Cieszy nas ogromnie ten sukces, na pewno zasłużony, bo ciężki sezon za nami.

19749c

Klasyfikacja końcowa MP Juniorek Młodszych Wieliczka 2020:

 1. miejsce: Energa MKS SMS Kalisz
 2. miejsce: UKS Atena Warszawa
 3. miejsce: VLO Developres Rzeszów
 4. miejsce: LTS Legionovia Legionowo
 5. miejsce: MKS Dąbrowa Górnicza
 6. miejsce: KS Metro Warszawa
 7. miejsce: ŁKS Siatkówka Łódź
 8. miejsce: SMS Solna Wieliczka

Szczegółowe informacje o meczach można znaleźć na kadetkimmp.volleystation.com , a relacje oraz galerie z meczów na naszej stronie internetowej.

 Polską Siatkówkę wspierają

 

 

 • 2
 • 0
 • 29
 • 1
 • 0