SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Piotr Sumara, 7 maja 2019

Izabela Dąbrowska: cieszymy się z trzeciego miejsca
LTS Legionovia Legionowo zajęła trzecie miejsce podczas mistrzostw Polski kadetek, które w dniach 1-5 maja były rozgrywane w Olecku. - Ten brązowy medal bardzo dużo dla mnie znaczy - powiedziała Izabela Dąbrowska, najlepsza libero turnieju. 
Drużyna z Legionowa od początku mistrzostw Polski kadetek w Olecku była wymieniana w gronie faworytów do medalu. W dwóch pierwszych spotkaniach podopieczne Wojciecha Lalka odniosły zwycięstwo. Mała zadyszka pojawiła się w ostatnim meczu fazy grupowej oraz półfinale. Legionowianki przegrały dwa spotkania z rzędu i tym samym straciły szansę na obronę tytułu sprzed roku. Pozostała im walka o brązowy medal. W małym finale pokonały Elite Volley Kraków 3:0.
 
- Ten brązowy medal bardzo dużo dla mnie znaczy. Cieszymy się wspólnie z drużyną, że po dwóch przegranych meczach udało się nam podnieść i wygrać spotkanie o brąz mistrzostw Polski - powiedziała Izabela Dąbrowska.
 
Podczas zawodów w Olecku wszystkie osiem drużyn prezentowały bardzo dobry poziom sportowy.
 
- Wszystkie drużyny prezentowały podobny poziom sportowy. Naprawdę trudno było wygrać dane spotkanie. My naprawdę bardzo cieszymy się z trzeciego miejsca. Na pewno będziemy dalej ciężko pracować - podkreśliła najlepsza libero turnieju.
 
Jak młoda zawodniczka będzie wspominać mistrzostwa Polski kadetek Olecko 2019?
 
- Jako niesamowite przeżycie. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę mogła wziąć udział w tego rodzaju turniejach - zakończyła Dąbrowska.
 
  • 14
  • 1
  • 74
  • 0
  • 1