SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 13 lutego 2014

Maraton w Łebie zajął już stałe miejsce w kalendarzu siatkówki młodzieżowej. W piątek rozpocznie się XVI edycja turnieju.

Już po raz szesnasty zostanie rozegrany XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014. Przez pierwsze lata rywalizowali tylko chłopcy. Na inaugurację zagrało osiem zespołów z całej Polski z czego sześć dotarło później do finałów mistrzostw Polski młodzików. Grali wówczas tacy zawodnicy jak Marcin Możdżonek czy Michał Kubiak. Głównym organizatorem turnieju jest Jarosław Pruski.

Od początku mecze rozgrywane są w Szkole Podstawowej w Łebie dzięki  uprzejmości i pomocy dyrektora Pana Tadeusza Rabka. Pozytywne opinie o turnieju szybko rozeszły się po Polsce, a impreza zaczęła się rozrastać. Niebawem Łeba gościła po dziesięć zespołów dziewczęcych i chłopięcych. Wzrastała ranga zawodów. Szybko osiągnął on międzynarodowy status. Zaczęły przyjeżdżać drużyny z rosyjskiego Kaliningradu czy włoskiego Ladispoli. Zagrali młodzi siatkarze ze Słowacji.

Najpierw grali młodzicy, a następnie pojawili się kadeci. Turniej przekształcił się w Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży. Grano o Puchary Burmistrza Miasta Łeby. Do organizacji turnieju przyłączyły się kolejne osoby. Jedną z nich jest Pani Joanna  Bieniek oraz właściciele „ZDROWOTELU'' Łeba (dawne Mazowsze). Zapewnia to profesjonalną organizację Maratonu w Łebie.

 Od kilku lat w Maratonie rywalizuje około 900 młodych adeptów siatkówki z kraju i zagranicy. Turniej dzięki wsparciu Starostwa Lęborskiego , Burmistrza Miasta Lęborka oraz Wójtów Gmin Cewice i Wicko objął cały powiat lęborski.

W tegorocznym turnieju swój udział zapowiedziały zespoły z Rosji,  Włoch, Słowacji, Warszawy, Olsztyna, Bartoszyc, Kędzierzyna-Koźla, Jastrzębia, Nysy, Malborka, Pucka, Gdańska i Moniek. Zagrają kadry woj. kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

Maraton odbędzie się pod patronatem Burmistrzów  Miast Łeby i Lęborka, Marszałka Województwa Pomorskiego , Starosty Lęborskiego oraz Wójtów Gminy Cewice i Wicko.

Głównymi organizatorami są - Szkoła Podstawowa w Łebie, Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Siatkowej Łeba, Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork oraz UKS Iryda Cewice, Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Poza wspomnianymi wyżej Marcinem Możdżonkiem i Michałem Kubiakiem w Maratonie w Łebie grali - Marcel Gromadowski, Paweł Kowalski, Paweł Dziekanowski, Zbigniew Bartman, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski, Mikołaj Sarnecki, Mateusz Malinowski ,Łukasz Ożarski , Damian Schulz i wielu innych.

Maraton jest największą tego typu imprezą młodzieżową w Polsce i Europie. Gośćmi turnieju byli również trenerzy kadr narodowych - Andrzej Niemczyk, Waldemar Wspaniały. Tradycją zawodów stały się mecze rozgrywane pomiędzy trenerami uczestniczących zespołów, a reprezentacją Łeby. Towarzyszy im zawsze duże zainteresowanie i emocje .Pobyt w Łebie oraz wszelkie atrakcje poza turniejowe zapewniają młodzieży właściciele ZDROWOTELU Łeba Państwo Wojciech i Elżbieta Pietruszewscy.

Rywalizacja w tegorocznym Maratonie rozpocznie się w kategorii młodzików 14 lutego. Mecze rozgrywane będą w halach Szkoły Podstawowej w Łebie , ŁTO w Łebie, Gimnazjum Nr 2 w Lęborku.  W Łebie gra zostanie zainaugurowana o godz. 9.00, a w Lęborku o godz. 15. 00. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków siatkówki.

Przed rokiem w kategorii młodziczek wygrała Sparta Braniewo, a młodzików Serbinów Biała Podlaska. - W Łebie zobaczymy wiele uczennic i uczniów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zawodnicy i trenerzy bardzo chętnie przyjeżdżają na ten turniej, w którym jest wspaniała atmosfera, a uczestnikom gwarantuje dobre warunki pobytu. Od strony sportowej będzie to bardzo dobry sprawdzian przed finałami wojewódzkimi i ćwierćfinałami mistrzostw Polski młodzików - powiedział koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Adam Nowik.


  • 3
  • 1
  • 38
  • 0
  • 0