SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 16 lutego 2014

Ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów nie przeszedł przez sito wojewódzkich eliminacji. Exact Norwid Systems Częstochowa zajął czempionacie Śląska czwarte miejsce i odpadł z rywalizacji.

Exact Norwid Systems Częstochowa nie obroni tytułu mistrza Polski juniorów. Zespół ten w czempionacie Śląska zajął czwarte, ostatnie miejsce i został wyeliminowany. Wygrał Jastrzębski Węgiel I przed Jastrzębskim Węglem II, TS Volley Rybnik i ubiegłorocznym triumfatorem. Trzy czołowe drużyny zakwalifikowały się do ćwierćfinału MP.

Dyplomy i nagrody wręczył drużynom prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Witold Grochowski oraz siatkarz Jastrzębskiego Węgla i reprezentant Polski Michał Kubiak.

- Wiemy jaką potęgą w szkoleniu młodzieży jest Exact Norwid Systems. Wychowano w tym klubie wielu znanych zawodników. Tym razem częstochowscy trenerzy mieli słabszy zespół, ale co nie znaczy, że za rok czy dwa nie sięgną po medal mistrzostw Polski - powiedział trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski.

Od piątku do niedzieli rozgrywano również mistrzostwa innych województw. W Warszawie spotkały się trzy stołeczne drużyny - MKS MDK, KS Metro i MOS Wola oraz RCS Czarni Radom.

Ubiegłoroczny brązowy medalista KS Metro zajęł pierwsze miejsce. W ostatnim spotkaniu pokonało MKS MDK 3:1. - Spotkanie było ładne, pełne emocji. W końcówkach nie brakowało dramaturgii - mówił trener pokonanej drużyny, Wojciech Góra. Po spotkaniu razem ze swoimi podopiecznymi udał się na obóz szkoleniowy do Gawrych Rudy. W woj, mazowieckim zaczęły się bowiem ferie. - Jeździmy tam od lat. Ośrodek jest pięknie położony nad jeziorem. W Gawrych Rudzie mamy znakomite warunki do pracy - dodał Wojciech Góra.

W ostatnim dniu nie mógł skorzystać z usług Tobiasza Wojtkowskiego i Artura Szalpuka. Pierwszego z gry wyeliminowała kontuzja. Drugiego trener Góra zwolnił na mecz AZS Politechniki Warszawskiej z PGE Skrą Bełchatów (0:3). Na co dzień Szalpuk jest u "Inżynierów" na wypożyczeniu. - Zawodnik w piątek i sobotę zaprezentował się u nas. W niedzielę pozwoliłem mu zagrać w Politechnice, która walczy o awans do play off. Trzeba sobie pomagać - dodał trener Góra.

Z turnieju mazowieckiego do 1/4 finału awansowały KS Metro, MKS MDK i RCS Czarni. W ćwierćfinale zagra 48 zespołów podzielonych na osiem grup. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów. Finałowy turniej zaplanowano na początek kwietnia. Przed rokiem o medale walczono w Leżajsku. Goście wyjeżdżali zachwyceni.- Podczas otwarcia finału każdy uczestnik otrzymał pamiątkową statuetkę. Była też muzyka oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Leżajska." Gospodarze zadbali, żeby było odświętnie. Mistrzostwa otrzymały odpowiednią rangę.Podobnie było w czasie decydujących rozgrywek w innych kategoriach wiekowych.

- Jest sporo chętnych do organizacji mistrzostw Polski juniorów. Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił konkurs na organizację finałowego turnieju. Niebawem ogłosimy, gdzie odbędzie się walka o medale. Chcemy, żeby właśnie turnieje w kategoriach młodzieżowych rozgrywano w uroczystej formule - powiedział przewodniczący Wydziału d/s Młodzieży PZPS, Waldemar Sagan.

  • 2
  • 0
  • 31
  • 0
  • 0