SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 8 listopada 2013

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Spała prowadzi w tabeli Młodej Ligi po sześciu kolejkach rozgrywek.- Chcemy zdobyć złoty medal i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ten cel zrealizować - mówi Piotr Badura, środkowy spalskiej drużyny.

pzps: Po sześciu kolejkach Młodej Ligi jesteście liderami. Jaka jest wasza recepta na sukces?
Piotr Badura: My nie mamy żadnej recepty, gramy tak jak potrafimy najlepiej i jak dotychczas wszystko wychodzi nam świetnie.

- Który mecz do tej pory był najtrudniejszy?
- Trudne pytanie. Jednak w mojej opinii najtrudniejszy mecz zagraliśmy z Transferem Bydgoszcz. Przeciwnicy, usypiając naszą czujność, wygrali trzeciego i czwartego seta. Jednak w tie-breaku wróciliśmy do swojego rytm gry, dzięki czemu wygraliśmy to spotkanie 3:2.

- Dla ciebie to drugi sezon gry w Młodej Lidze. Zdobyte doświadczenie sprawia, że łatwiej ci się gra?
- Łatwiej chyba nie, ale na pewno gram z większą przyjemnością, bo mierzę się z przeciwnikami, którzy kiedyś podnosili moim starszym kolegom wysoko poprzeczkę. Teraz mam okazję sam się sprawdzić.

- W nowym sezonie waszą drużynę prowadzi duet trenerski Jacek Nawrocki - Maciej Zendeł. Czy zmieniło to coś w waszej pracy i treningach?
- Osobiście jestem zadowolony z tego połączenia. Treningi prowadzone są na naprawdę na wysokim poziomie, co przekłada się na nasze wyniki meczów.

- W ubiegłym sezonie zdobyliście srebrny medal w rozgrywkach Młodej Ligi. Jaki cel postawiliście sobie w tym roku do zrealizowania?
- W tym roku chcemy zdobyć złoty medal i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ten cel zrealizować.

- W siódmej kolejce Młodej Ligi zmierzycie się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Jak trzeba zagrać z tym zespołem, żeby wyjść z tej konfrontacji zwycięsko?
- Musimy podejść do tego meczu z zimną głową i grać dobrą swoją siatkówkę, co powinno przełożyć się na wynik w tym spotkaniu.

  • 2
  • 0
  • 74
  • 0
  • 6