SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 28 sierpnia 2013

Od czwartku do soboty rywal Polski w CEV VELUX Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 Słowacja zagra trzy sparingi z Finlandią. Boisku zobaczymy wielu graczy doskonale znanych z boisk naszej ekstraklasy.

Po treningach i spotkaniach ze Słowenią w Liptovskim Janie, siatkarze Słowacji zebrali się na zgrupowaniu w Nitrze. Teraz czekają ich kolejne sparingi. Tym razem rywalem będzie Finlandia. W czwartek oba zespoły rozegrają w Nitrze nieoficjalny mecz bez udziału publiczności. W piątek i sobotę w tym mieście zaplanowano oficjalne, międzypaństowe spotkania (początek obu o 18.00, relacja na Slovak Sport TV).

Słowacja będzie w Ergo Arenie rywalem Polski w fazie grupowej CEV VELUX Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013, obok Francji i Turcji. Finowie również zagrają w tym czempionacie i w pierwszej części turnieju swoje umiejętności zaprezentują w duńskim Herning obok Holandii, Serbii i Słowenii.

Trenerem Finów jest 37-letni Tuomas Sammelvuo, który w drużynie narodowej rozegrał 296 spotkań. Jest doskonale znany kibicom w Polsce. W swojej karierze profesjonalnego siatkarza grał m.in. w Zaksie Kędzierzyn-Koźle. W gronie jego podopiecznych nie brakuje zawodników, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na boiskach naszej ekstraklasy. Są to Mikko Oivanen, Olli Kunnari czy Anti Siltala. Obecnie zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn jest Matti Oivanen.

Wspomniani wyżej zawodnicy należą obok Mikko Esko (233 mecze w reprezentacji) do najbardziej doświadczonych graczy Finlandii. Na swój debiut w reprezentacji czeka Elviss Krastins, a obaj libero Lauri Kerminen i Juha Rajala mają odpowiednio po trzynaście i pięć występów w drużynie narodowej.

Kadra Finlandii:
rozgrywający: Mikko Esko, Eemi Tervaportti
atakujący: Mikko Oivanen, Urpo Sivula
środkowi: Matti Oivanen (Indykpol AZS Olsztyn), Konstantin Shumov, Jukko Lehtonen, Tommi Siirila
przyjmujący: Olli Kunnari, Anti Siltala, Niklas Seppanen, Elviss Krastins
libero Lauri Kerminen, Juho Rajala

  • 1
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0