SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Aleksandra Pizon / UJ CM Solna Wieliczka, fot. Fernanda Olszewska - Okapi Studio, 22 stycznia 2023

1LK: SMS PZPS Szczyrk I wygrywa w Wieliczce

W sobotę, 21 stycznia UJ CM Solna Wieliczka podejmował SMS PZPS Szczyrk I. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i to przyjezdne wywiozły z Wieliczki komplet punktów.

Pierwszy punkt w meczu 15. kolejki 1. Ligi Kobiet powędrował na konto przyjezdnych, ale za chwilę skutecznym atakiem z lewego skrzydła popisała się Joanna Ciesielczyk. Gospodynie powoli budowały przewagę i o czas poprosił trener SMS-u Waldemar Kawka. Gra młodych siatkarek ze Szczyrku zaczęła wyglądać coraz lepiej i przewaga Solnej nieco się zmniejszyła, ale po skutecznym ataku kapitan Magdy Grabki i dobrym zagraniu Wieczorek przewaga gospodyń wzrosła do pięciu punktów. W tym momencie wieliczanki zaczęły popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystał zespół SMS PZPS. Po dwóch nieskutecznych zagraniach w ataku trener Litwin poprosił o czas dla swojego zespołu. Drużyna gości bardzo dobrze broniła, a gospodyniom ciężko było kończyć akcje. Po skutecznym ataku Antoniny Serafinowskiej na tablicy wyników widniał remis. Trener Litwin zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawiły się dwie młode siatkarki – atakująca Iga Kępa oraz rozgrywająca Lewińska, jednak nie wybiło to z rytmu zespołu ze Szczyrku, który dogonił rywala i zwyciężył premierową odsłonę do 21.

1LK: SMS PZPS Szczyrk I wygrywa w Wieliczce

Na początku drugiego seta trener Litwin powrócił do wyjściowego składu z Wieczorek na ataku i Wełną na rozegraniu. Niesione zwycięstwem z poprzedniej partii to siatkarki ze Szczyrku lepiej rozpoczęły seta numer dwa spotkania, ale po mocnym ataku ze środka Ejsmont i skutecznej kontrze wynik był remisowy (2:2). Kolejne akcje należały już do przyjezdnych. Po skutecznym bloku Serafinowskiej i Łagidy przewaga zespołu Waldemara Kawki wzrosła do czterech punktów. Gospodynie nie odpuszczały i po ataku Ciesielczyk był remis. W środkowej fazie seta wieliczanki walczyły o każdą piłkę, ale inicjatywa była po stronie gości. SMS PZPS Szczyrk wygrał drugiego seta 25:18.

Od pierwszej piłki trzeciego seta zdecydowanie lepiej prezentował się zespół ze Szczyrku. Młode zawodniczki bardzo dobrze prezentowały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, szczególnie na zagrywce odrzucając gospodynie od siatki. Zespół z Wieliczki nie mógł znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną drużynę ze Szczyrku – nie pomagały zmiany przeprowadzone przez trenera Litwina. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla przyjezdnych.

MVP spotkania została wybrana grająca z numerem 15 Karolina Nadera.

1LK: SMS PZPS Szczyrk I wygrywa w Wieliczce

UJ CM Solna Wieliczka – SMS PZPS Szczyrk I 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

UJ CM Solna Wieliczka: Joanna Ciesielczyk, Magdalena Grabka, Julia Wieczorek, Adriana Wełna, Zofia Ejsmont, Aleksandra Muszyńska, Aleksandra Dutkiewicz (libero), Julia Reszelewska (libero) oraz Anna Wojciechowska, Iga Kępa, Martyna Lewińska, Magdalena Trojnar
Trener - Ryszard Litwin

SMS PZPS Szczyrk I: Agata Milewska, Patrycja Łagida, Karolina Nadera, Antonina Serafinowska, Zofia Brzoza, Nadia Siuda, Zuzanna Suska (libero) oraz Oliwia Pietrzak, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska, Iga Marszałkowicz
Trener - Waldemar Kawka

1LK: SMS PZPS Szczyrk I wygrywa w Wieliczce

  • 6
  • 1
  • 7
  • 1
  • 0