SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Dariusz Lewandowski/Kinder+Sport, 6 lipca 2018

Kinder+Sport 2018: dzień 1

W piątek rozpoczął się XXIV Ogólnopolski Finał Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport Zabrze 2018 z udziałem 192 zespołów dziewcząt i chłopców z szesnastu województw. Rywalizacja w turnieju minisiatkówki toczyć się będzie do niedzieli w hali MOSiR w Zabrzu przy ulicy Matejki 6. Podczas pierwszego dnia drużyny wzięły udział w dwóch etapach zawodów.

Od pierwszych spotkań Wielkiego Finału Kinder+Sport dało się zauważyć, że zespoły są bardzo dobrze przygotowane do turnieju. Trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa. Zawodniczki i zawodnicy walczyli o każdą piłkę. W kategorii „dwójek” dziewcząt bardzo dobrze spisywała się drużyna MUKS JOKER ŚWIECIE/MUKS SPARTAKUS LNIANO. W piątek wygrała wszystkie sześć spotkań.

– W pierwszej rudzie wygraliśmy wszystkie trzy mecze. W drugim etapie również odnieśliśmy trzy zwycięstwa po 2:0. Muszę przyznać, że poziom rywalizacji jest wyrównany. W szesnastce drużyn każdy może z każdym wygrać i nie ma faworyta. Trzeba walczyć w każdym meczu – powiedział Rafał Ziółkowski, trener MUKS JOKER ŚWIECIE/MUKS SPARTAKUS LNIANO.

Wiele powodów do zadowolenia miała również trenerka zespołu z Nadarzyna. Co prawda początkowo zawodniczki były trochę zestresowane udziałem w Wielkim Finale Kinder+Sport, ale z meczu na mecz zaczęły grać coraz lepiej i udało się im awansować do grona drużyn, które powalczą w sobotę o miejsca 1-8.

– W pierwszym etapie nie byłam zadowolona z postawy z dziewczyn. Należało zrobić „porządek” z głową. Umiejętności posiadają i pokazały to w najważniejszych meczach w grupie. W drugim etapie udało się nam wygrać trzy mecze po 2:0 i awansować do ósemki. Już teraz poprawiłyśmy wynik z ostatniego roku. W kategorii „dwójek” zajęłyśmy dziewiąte miejsce. Jednak z meczu na mecz gramy lepiej i mamy coraz wyższą formę. Oby udało się nam tak zagrać do końca – wyznała Dominika Leśniewicz, trener GLKS Nadarzyn w kategorii „trójek” dziewcząt.

Niestety w siatkówce nie ma remisów i część drużyn musiała przełknąć gorycz porażki. Jedną z drużyn w kategorii „czwórek” dziewcząt, która straciła szanse na walkę o medale była Sejneńska Akademia Siatkówki. Szkoleniowiec zauważył, że ważne jest to iż jego podopieczne otrzymały w ogóle szansę na grę w Wielkim Finale Kinder+Sport.

– Niestety nasza postawa w tym turnieju mnie nie zadowala. Liczyłem na trochę więcej. Poziom jest bardzo wysoki. Dla nas sam awans do tego finału był dużym osiągnięciem. To, że gramy w Wielkim Finale jest dla nas wielką przygodą. Teraz pozostała nam walka o miejsce 17-32. Mam nadzieję, że w sobotę zaprezentujemy znacznie wyższa formę – podkreślił Bartosz Tomczyk, trener drużyny Sejneńska Akademia Siatkówki  w kategorii „czwórek” dziewcząt.

W kategorii „dwójek” chłopców z kolei w pierwszym etapie rozgrywek bardzo dobrze spisywała się drużyna UMKS MOS Wola Warszawa. Wygrała wszystkie trzy mecze i uzyskała awans do grona szesnastu najlepszych drużyn zawodów. Jednak drugi etap zawodów nie był już tak udany.

– Zawodnicy popełnili za dużo błędów i to zaważyło na naszej porażce. W mojej ocenie poziom gry w „dwójkach” chłopców jest wysoki. Uważam, że jest wyższy niż przed rokiem – zauważył Maciej Malinowski, trener UMKS MOS Wola Warszawa w kategorii „dwójek” chłopców.

W kategorii „trójek” chłopców świetnie od początku spisywała się natomiast drużyna z Częstochowy. Zespół uzyskał awans do grona ośmiu najlepszych ekip w tej kategorii.

– Początek turnieju mamy bardzo dobry. Założenia taktyczne są realizowane. W sobotę będziemy grali o miejsca 1-8. Naszym celem jest medal, ale w dużej mierze zależało nam na tym, żeby znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych drużyn. W zeszłym roku zajęliśmy szóste miejsce, więc naszym podstawowym celem był awans do strefy 1-8. Czy ugramy coś więcej, to okaże się w kolejnych dniach – wyznał Rafał Czerwik, trener M-Volley/Norwid Częstochowa w kategorii „trójek” chłopców.

Mimo, że drużyna SUKSS Suwałki w kategorii "czwórek" chłopców pewnie uzyskała awans do Wielkiego Finału Kinder+Sport w Zabrzu to zawody nie ułożyły się po ich myśli. Za duża ilość porażek sprawiła, że pozostała im walka o miejsca 17-32.

– Przegraliśmy niestety dwa mecze i nie udało się nam awansować do grona szesnastu najlepszych drużyn. Pozostaje nam gra o miejsca 17-32. Moi podopieczni trochę się zestresowali. W całym sezonie uważam, że rozegrali dwa najgorsze mecze. Niemniej bardzo cieszymy się z tego, że udało się nam awansować do Wielkiego Finału. Dla nas to duży sukces. To jest nagroda za cały ich rok pracy – zakończył Kamil Skrzypkowski, trener SUKSS Suwałki w kategorii „czwórek” chłopców.

Przez cały dzień w hali Sportowo-Widowiskowej w Zabrzu rozgrywane były mecze. Jednak mecze to nie wszystko... Zawodniczki i zawodnicy w wolnej chwili mogli miło spędzić czas w specjalnej strefie Joy of Moving przygotowanej przed halą przez grupę Ferroro Polska. Ponadto uczestnicy Wielkiego Finału Kinder+Sport mogli wziąć udział m.in. we wspólnym treningu prowadzonym przez Ambasadorów turnieju - Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszkę.

Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Kinder+Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial, JM Marketing Group oraz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wyniki I dnia Wielkiego Finału Kinder+Sport 2018
Dwójki dziewcząt etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/dwojki-dziewczat-etap-1/
Dwójki chłopców etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/dwojki-chlopcow-etap-1/
Trójki dziewcząt etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/trojki-dziewczat-etap-1/
Trójki chłopców etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/trojki-chlopcow-etap-1/
Czwórki dziewcząt etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/czworki-dziewczat-etap-1/
Czwórki chłopców etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/czworki-chlopcow-etap-1/

Dwójki dziewcząt etap 2: https://kindersport.szps.pl/tabela/dwojki-dziewczat-etap-2/
Dwójki chłopców etap 2: https://kindersport.szps.pl/tabela/dwojki-chlopcow-etap-2/
Trójki dziewcząt etap 2: https://kindersport.szps.pl/tabela/trojki-dziewczat-etap-2/
Trójki chłopców etap 2: https://kindersport.szps.pl/tabela/trojki-chlopcow-etap-2/
Czwórki dziewcząt etap 2: https://kindersport.szps.pl/tabela/czworki-dziewczat-etap-2/
Czwórki chłopców etap 2: https://kindersport.szps.pl/tabela/czworki-chlopcow-etap-2/

Aplikacja “Wyniki Finału Minisiatkowki” dostępna w App Store oraz Google Play

  • 6
  • 2
  • 31
  • 2
  • 0